Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 maj 2024

We wtorek w naszym regionie gościli posłowie z sejmowej podkomisji ds. żeglugi śródlądowej. Wizyta zakończyła się na nowej marinie w Starym Fordonie, choć słowo marina może być tutaj na wyrost, bo jest to bardziej nabrzeże, społecznicy ze Starego Fordonu marzą jednak o marinie z własnym basenem. Być może to posiedzenie ich przybliży do tego marzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 maj 2024 18:58

Kto na wiceprezydenta?

Za kilka dni minie miesiąc od momentu zaprzysiężenia Arkadiusza Fajoka na prezydenta Inowrocławia. Do tej pory nie powołano jego zastępców – na karuzeli kręci się jednak kilka potencjalnych nazwisk przyszłych wiceprezydentów.

Opublikowano w Inowrocław

Granica polsko-białoruska stała się miejscem, gdzie do Unii Europejskiej próbują się przedostać obywatele Bliskiego Wschodu i Afryki. Do ośrodka dla cudzoziemców w Grupie pod Świeciem trafiło ostatnio około 50 osób, głównie z Afganistanu, Somalii i Etiopii, których przyszłość w Europie właśnie się waży. Złożyli oni zgodnie z unijnym prawem wniosek o azyl, ich rozpatrywanie trwa miesiącami.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek prezydent Rafał Bruski oficjalnie przekazał studentom klucze do miasta, tym samym rozpoczęły się Juwenalia dla wszystkich studentów niezależnie od uczelni. Jest to powrót do czasów sprzed kilku lat, gdy studenci z różnych uczelni działali pod jednym szyldem Juwenaliów Bydgoskich. W poprzednich latach w okresie maj-czerwiec również odbywały się wydarzenia studenckie, ale były to inicjatywy z poszczególnych uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek 27 maja nadzwyczajne walne Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy wybrało na funkcję nowego prezesa wicemarszałka województwa Zbigniewa Ostrowskiego. Zamienił on na tej funkcji pełniącego od 25 lat funkcję prezesa Jerzego Derendę (faktycznie ten zrezygnował już jesienią).

Opublikowano w Bydgoszcz

Mowa o przyszłorocznej edycji, bo wybrane inwestycje i zadania będą realizowane w 2025 roku, ale ich wyboru mieszkańcy dokonają przed końcem bieżącego roku. Będzie to 12. edycja BBO, po raz kolejny będzie do rozdysponowania 16 mln zł. Zaczynamy jednak o etapu zgłaszania projektów, który kilka dni temu wystartował.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu