Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 maj 2024

Przy ulicy Fordońskiej 30, dawnej siedzibie spółdzielni niewidomych ,,Gryf” rozpoczęła się budowa salonu samochodowe marki Porsche, zaliczanej raczej do tych najbardziej luksusowych. Jak się okazuje w dalszej przeszłości mieścił się tam cmentarz, o którym w praktyce zapomnieliśmy. Grupa aktywistów reprezentujące różne środowiska chcą, aby na obszarze dawnego cmentarza pojawił się teren zielony i tablica pamiątkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tymi słowami niemiecki generał Norbert Wagner, będący dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy rozpoczął obchody 20-lecia tej jednostki. Później był pokaz musztry paradnej, po czym na Wyspie Młyńskiej rozpoczął się piknik rodzinny, niestety gdy zaczynała się część nieoficjalna, piknikowa nie dopisała aura, przynosząc burze i silne opady deszczu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

Opublikowano w Regionalne

Nie będzie to kwotowo jeden z większych projektów PKP PLK realizowany z Krajowego Programu Odbudowy, ale mogący przynieść kilka minut oszczędności podróżnym przemieszczającym się między Inowrocławiem i Toruniem. PKP PLK podpisało umowę z wykonawcą na modernizację systemu sterownia ruchem na linii nr 353 pomiędzy Toruniem i Inowrocławiem.

Opublikowano w Inowrocław

Mowa jedynie o gościach zagranicznych – w 2023 roku według danych GUS w Bydgoszczy gościło 31,9 tys. turystów zagranicznych, to o prawie 7 tys. więcej niż w 2022 roku, ale do prawie 42 tys. z 2019 roku wciąż daleko, choć ostatnie lata rok do roku odnotowujemy pokaźne wzrosty. Samo zmierzenie liczby turystów nie jest łatwe, bo nie ma narzędzi, aby każdego zliczyć – możemy jednak sytuację oceniać w oparciu o udzielane noclegi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komitet Obrony Demokracji powstał w 2015 roku jako sprzeciw wobec działań rządów Prawa i Sprawiedliwości, które zdaniem osób zaangażowanych w KOD były niedemokratyczne i prowadziły Polskę w kierunku państw autorytarnych. Przez blisko 9 lat KOD działał też aktywnie w województwie kujawsko-pomorskim organizując szereg manifestacji i innych organizacji. W weekend doszło do wyboru nowych władz regionalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu