Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 maj 2024

Przed dyskusjami o mediach samorządowych, które przewijały się przez Polskę w ostatnich miesiącach chronił się do tej pory ,,Przegląd Powiatu, Miast i Gmin”. Na początku 2022 roku zastąpił on ,,Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin”, który wydawała grupa medialna Polska Press. Niestety z treści ,,Przeglądu” nie wynika kto jest wydawcą, nie ma też informacji, że jest to biuletyn jakiś jednostek samorządowych – jednym słowem jeden wielki miszmasz dezorientujący czytelnika.

Opublikowano w Inowrocław

Do 2030 roku Unia Europejska postawiła dość ambitne cele dotyczące ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Z najnowszej inwentaryzacji emisji gazów cieplarnianych dla Bydgoszczy za 2023 rok wynika, że spore postępy już zrobiliśmy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec lipca w Paryżu rozpoczną się letnie Igrzyska Olimpijskie – pełen skład uczestników jeszcze nie jest znany, okazją do zdobycia biletu do stolicy Francji będzie odbywający się niemal za miesiąc 6. Memoriał Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy oraz tydzień później rozgrywane w tym samym miejscu Mistrzostwa Polski.

Opublikowano w Sport

Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Opublikowano w Regionalne

Pozycjonowanie lokalne restauracji i kawiarni to kluczowa strategia marketingowa, która pozwala na efektywne zwiększenie widoczności Twojego biznesu w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki odpowiednio przeprowadzonym działaniom Twoja witryna pojawi się w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania znacznie wyżej niż strony konkurencji. Sprawdź więcej informacji na ten temat!

Opublikowano w Polecane

Na początku maja zainaugurowano przeprawę promową pomiędzy Solcem Kujawskim i Czarnowem w tym roku. Poprzedni rok był delikatnie pisząc średnio udany, bo w sezonie wiosenno-jesiennym, gdy zaplanowano kursy, chyba częściej były przestoje spowodowane niskim stanem Wisły, niż prom pływał. W tym roku zaczęły się pierwsze problemy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego ,,Źródło wciąż bije” ma za sobą już kilka edycji, organizowany był przez ten czas w różnych miejscach, ostatnie lata to była głównie Światłownia, czyli przestrzeń kulturalna przy ulicy Świętej Trójcy. Inicjatywy Światłowni funkcjonują głównie dzięki dotacjom – gdy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie przyznało zgodnie z oczekiwaniem 100 tys. zł dotacji na tegoroczoną, jesienią edycję oraz festiwal Kultura bez barier, to pojawił się problem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu