Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 02 grudzień 2023

Organizacja struktury partyjnej Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie zmieniała się dość często – przez długi lata strukturą polityczną zarządzano w oparciu o pełnomocników/prezesów w okręgach odpowiadajacych okręgom wyborczym do Sejmu RP, czyli w kujawsko-pomorskim były to okręgi bydgoski oraz toruńsko-włocławski. Przed wyborami parlamentarnymi zwiększono liczbę okręgów opierając się na strukturze senackiej, w ostatnich dniach zapadła decyzja o 17 okręgach, które odzwierciedlają województwa oraz osobno Warszawę.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 02 grudzień 2023 16:46

Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

Opublikowano w Regionalne

Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

Opublikowano w Regionalne

Nie są to tytuły o których się mówi na co dzień, nie znajdziemy ich też w dużych kinowych multipleksach. 1 grudnia rozpoczął się 8. Europejski Festiwal Filmowy ArteKino Festival, w ramach którego możemy obejrzeć 10. filmów młodych europejskich reżyserów – filmy w sposób szczególny mają odpowiadać na problemy z jakimi borykają się współczesne społeczeństwa. Wszystkie te filmy dostępne są z polskimi napisami.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu