Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 styczeń 2023

Portal społecznościowy Facebook umożliwia za pieniądze budowanie lepszych zasięgów swoich treści, jednocześnie Facebook prowadzi w tym zakresie dość transparentną politykę – jeżeli reklama dotyczy spraw społecznych czy polityki, wówczas jej koszty udostępnia wszystkim zainteresowanym sama platforma. Z tych narzędzi w niedziele dowiedzieliśmy się, że Urząd Miasta był w czwartek 26 stycznia w TOP20 najlepszych polskich reklamodawców.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 styczeń 2023 17:37

Inowrocław z nowym rekordem WOSP

W Inowrocławiu tradycją się stało, że w jedną niedzielę stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej odbywają się nie tylko koncerty, ale też mocno stawia się na aktywność sportową. W tym roku mieliśmy turniej siatkówki na inowrocławskiej hali oraz wielkie bieganie. Wstępne dane przekazane późnym wieczorem w niedzielę pokazują, że zebrano w tym roku ponad 187,6 tys. zł, a liczenie trwa dalej.

Opublikowano w Inowrocław

Po raz kolejny Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierał sztab w niemieckim Mannheim (które jest miastem partnerskim Bydgoszczy)  oraz w Karlsruhe, w ramach wspólnego sztabu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W rozmowie z nami minister Łukasz Schreiber zapowiedział, że spotka się w ubiegłym tygodniu z ministrami zdrowia i edukacji, wraz z posłem Tomaszem Latosem, który jest przewodnciczącym sejmowej Komisji Zdrowia. Do spotkania z ministrami Czarnkiem i Niedzielskim doszło pod koniec tygodnia. Rozmowa dotyczyła zabezpieczenia interesu bydgoskich pacjentów, gdyby rektor UMK dalej brnął do konsolidacji bydgoskich szpitali.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:01

154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 30 styczeń 2023 06:53

Szczuł w Bydgoszczy na Ukraińców. Czeka go odsiadka

To nie pierwszy konflikt z prawem Piotra R., w przeszłości był skazany za spalenie ,,kukły Żyda”, ostatnio Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał go na karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, czyli musi na ten czas trafić za kratki. Wyrok dotyczy wypowiedzi antysemickich w jednym z wywiadów, choć Piotr R. bywał w ostatnich miesiącach aktywny też w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu