Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 23 styczeń 2023

Co w tym złego, że Urząd Miasta Bydgoszczy wydaje swoje media? Pyta cześć polityków koalicji, zdecydowanie zdziwionych krytyką ze strony opozycji, a zwłaszcza bydgoskich mediów. Skoro próbuje się zasiać wątpliwość, że krytyka ta może być nieuzasadniona, spójrzmy na tę sprawę w oparciu o konkretną sprawę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niby przed nami już ostatnia prosta przed otwarciem zmodernizowanej zabytkowej Hali Targowej przy ulicy Podwale, w nowej odsłonie ma być to jednak przestrzeń relaksu z restauracjami, kawiarniami oraz także potencjalne miejsce imprez kulturalnych. Otwarcie hali to zatem jeszcze czas przyszły, natomiast już dzisiaj pojawiają się oczekiwania, aby zakaz w tym miejscu sprzedaży alkoholu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na temat Zosi z Wałdowa w powiecie sępoleńskim w naszym regionie było dość głośno, a zapewne też dużo mówiło się o niej w kraju – dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA, niestety z uwagi na wiek nie spełniła wymogów, aby bardzo drogi lek – kosztujący 9,5 mln zł, został dla niej zrefundowany przez Ministerstwo Zdrowia (gdy spełniania wymogi wiekowe, resort tego leku nie refundował). Na szczęście sprawa Zosi zakończyć się może szczęśliwie.

Opublikowano w Regionalne

W piątek Krajowa Rada Sądownicza miała przedstawić prezydentowi Andrzejowi Dudzie 7 kandydatów do Izby Karnej Sądu Najwyższego, ostatecznie KRS wskazał tylko jedną kandydaturę sędzi Anny Dziergawy, która od 2018 roku orzeka w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Nieobsadzenie 6 pozostałych miejsc politycy opozycji komentują jako sensację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Biskup Krzysztof Włodarczyk po objęciu diecezji bydgoskiej zasłynął tym, że aktywnie spotykał się z wiernymi, chcąc poprzez bezpośredni kontakt ich poznać. Dał temu wymiar w ubiegłym tygodniu, gdy w Fordonie postanowił chodzić po kolędzie, czym zaskoczył wiernych – zaskoczył w sposób pozytywny. Tamto zdarzenie nie uszło uwadze mediów ogólnopolskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu