Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 07 wrzesień 2022

Za rok odbędą się wybory parlamentarne, które mogą zdecydować o poważnym przetasowaniu na polskiej scenie politycznej na kolejne lata, ale też o konkretnych karierach – obecni parlamentarzyści, którzy nie obronią mandatów mogą wypaść nawet na stałe z polityki, ci co mandaty uzyskają natomiast mogą zabezpieczyć swój byt polityczny. W tej sytuacji nie można wykluczyć, że walka będzie bardzo brutalna, zresztą warto przypomnieć, że już przed trzema laty mieliśmy chociażby sprawę z nagrywaniem jednej z kandydatek.

Opublikowano w Regionalne

Jeśli lubisz klasyczny, casualowy styl, z pewnością masz w swojej szafie czarne i białe ubrania. Chociaż te barwy są bardzo uniwersalne i pasują każdemu, mogą się nam zwyczajnie znudzić. Wtedy z pomocą przychodzą różne odcienie z rodziny bladej żółci i pokrewnych, takie jak beżowy, piaskowy, ecru czy śmietankowy.

Opublikowano w Polecane

Na przełomie 2023 i 2024 roku zamówiony przez Polskę system obrony powietrznej średniego zasięgu Patriot ma osiągnąć gotowość operacyjną. Elementy dostarczane przez Raytheon Missiles & Defense są już w kraju, a w październiku br. rozpocznie się proces ich integracji i testów. Z dostawami w terminie zdążyły też polskie spółki sektora obronnego, które były odpowiedzialne za produkcję kluczowych komponentów systemu Patriot. – Współpraca przy I fazie programu Wisła przebiegała bardzo dobrze – mówi Caroline Touchstone z Raytheon Missiles & Defense. Amerykański koncern chce uczestniczyć też w II fazie tego programu, którą otworzyło zapytanie ofertowe (LOR) wystosowane do rządu USA w maju br.

Opublikowano w Magazyn

W dobie płatności elektronicznych może kusić możliwość płacenia za zakupy za środki z nie swojego konta, trzeba się jednak w takim wypadku liczyć z karą nawet 10 lat więzienia. Taka kara grozi mieszkańcowi Inowrocławia, który zabrał kartę bankomatową kolegi, a następnie postanowił z niej korzystać.

Opublikowano w Inowrocław

PESA Bydgoszcz dostarczy pięć elektrycznych zespół trakcyjnych dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzisiaj wybrano najkorzystniejszą ofertę w tym przetargu PESA Bydgoszcz na kwotę ponad 172,1 mln zł. Postępowanie przetargowe toczyło się od lutego.

Opublikowano w Regionalne

Lakoniczne informacje i brak konkretów – to główne zarzuty jakie do rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika kierują jednym głosem partnerzy biorący udział w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego – są to reprezentanci rządu (wojewoda), samorządu (marszałek), pracodawców oraz związki zawodowe reprezentujące pracowników. Stanowisko WRDS ma charakter listu otwartego.

Opublikowano w Bydgoszcz

O wsi Pień w podbydgoskiej gminie Dąbrowa Chełmińska zrobiło się ostatnio głośno nie tylko w Polsce, ale za sprawą mediów popularnonaukowych na całym świecie. Archeolodzy odnaleźli w tej wsi grób kobiety z XVII wieku, której szyję dociskał metalowy sierp. Wierzono, że sprawi on, że nie ucieknie ona z grobu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu