Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 25 wrzesień 2022

Gdy 8 lat temu tworzono w kujawsko-pomorski pierwszy raz Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to było sporo emocji i wielka batalia, która zakończyła się ostatecznie ZIT-em bydgosko-toruńskim, choć bydgoskie środowiska chciały tworzyć ZIT samodzielnie. Kolejne lata pokazały, że była to trochę sztuczna współpraca, dlatego w perspektywie 2021-2027 Bydgoszcz oraz Toruń będą tworzyć osobne ZIT-y. Przed tygodniem odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Sterującego ZIT – na razie jednak nie ma pieniędzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miał być trybunał Norymberga 2.0 i pozwy przeciwko rządom za walkę z COVID-19, zamiast tego datki zbierane na ten pozew wykorzystano np. na spłatę prywatnego kredytu mieszkaniowego aktywisty Reinera Fuellmicha, o czym głośno w zachodnich mediach. Fuellmich po polskim Sejmie oprowadzany był przez posła Grzegorza Brauna. Fuellmich występował też jako ekspert na zespole parlamentarnym, założonym przez posłą Brauna, który nazywano propagandowo jako ,,komisja śledcza”, o której głośno było w mediach rosyjskojęzycznych, które chciały pokazać Polskę jako kraj gdzie łamane są prawa człowieka.

Opublikowano w Magazyn

Obecnie Polska i Niemcy są członkami NATO, czyli tworzą jeden sojusz wojskowy, zdaniem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karola Nawrockiego na Niemców powinniśmy uważać, aby nie przysłonili nam żywotnych interesów. Takie sformułowania padły w środę podczas uroczystości odsłonięcia tablicy Wincentyny Teskowej, patronki ulicy przy której znajduje się bydgoska delegatura IPN.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu