Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 wrzesień 2022

We wtorek Główny Urząd Statystyczny przedstawił kolejne dane z ubiegłorocznego Narodowego Spisu Powszechnego, prezentując dane dla gmin. Dane ze spisu są o tyle ważne, że są to dane najbardziej precyzyjne - z kolei dane corocznie publikowane przez GUS są jedynie danymi szacunkowym, stąd też NSP to swego rodzaju weryfikacja i urealnienie danych o populacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

27 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Brześciu Kujawskim doszło do sytuacji, której w Polsce sobie nie wyobrażano - uczeń tej szkoły Marek N. przyniósł do szkoły rewolwer czarnoprochowy, z którego zaczął strzelać do innych uczniów, raniąc dwie osoby. We wtorek Sąd Okręgowy we Włocławsku skazał go na 25 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Opublikowano w Regionalne

,, Szczęśliwy mąż, który ma dobrą żonę” - tych słów ze Starego Testamentu użył prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki, który przyjechał do Bydgoszczy na odsłonięcie tablicy przed bydgoską siedzibą IPN, poświęconej Wincentynie Teskowej. Na tablicy pojawia się też nawiązanie do ,,Dziennika Bydgoskiego”, polskiej gazety wydawanej pod zaborami, która była elementem walki kulturowej o zachowanie polskości Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niewiele placówek edukacyjnych w naszym regionie może się poszczycić tradycją sięgającą stu lat stąd też 100-ne urodziny to zawsze wielkie wydarzenie. W najbliższy weekend odbędzie się kulminacja obchodów 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, nazywanego popularnie też ,,Konopą” w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Właściwie od lipca otrzymywaliśmy sygnały, że nie wszystkie kursy realizowane przez MZK są wykonywane, nieoficjalnie dowiadywaliśmy się, że wynika to z braków kadrowych. Wczoraj ZDMiKP potwierdził, że jest problem i od kilku do kilkunastu dziennie kursów nie jest wykonywanych. Jednocześnie pojawiła się zapowiedź korekty rozkładów jazdy od października.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jakiś czas temu Rada Miasta postanowiła uczcić wybitnego bydgoskiego okulistę prof. Józefa Kałużnego nadaniem jego imieniem skweru pomiędzy ulicami Focha, Królowej Jadwigi i Grottgera, jest to największy teren zielony na tym obszarze, do tej pory jednak nie wyróżniał się niczym specjalnym wizualnie. Obecnie trwa jednak jego rewitalizacja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu