Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 12 wrzesień 2022

W sierpniu informowaliśmy, ze Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennych dla kilku nowych ciągów rowerowych. Ostatecznie ten przetarg musiał zostać jednak unieważniony, a co za tym idzie żadne z opracowań na razie nie powstanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Patostreamerzy Wojciech O. i Marcin O. za jedno z głównych centrów swojej aktywności obrali Bydgoszczy, w ostatnich miesiącach kilka razy usłyszeli zarzuty prokuratorskie, którymi zajmują się sądy w Bydgoszczy i w Kaliszu. Ostatnio chwalili się występem na antenie białoruskiej telewizji, którzy opublikowali w internecie. O przetłumaczenie tej audycji poprosiliśmy jednego z Białorusinów mieszkających w Polsce.

Opublikowano w Regionalne

Jeszcze kilka tygodni temu mieliśmy w kraju pewne zawirowania na rynku cukru, spowodowane nagłym wzrostem popytu na niego. Cukru w Polsce raczej jednak nie powinno zabraknąć. W piątek Krajowa Grupa Spożywcza (dawny Polski Cukier) rozpoczęła tegoroczną kampanie cukrowniczą, czyli czas kupowania buraków cukrowych i przerabiania go na cukier i inne wyroby oparte na cukrze. W ubiegłym roku cukrownie z tej grupy wyprodukowały rekordowe 930 tys. ton cukru, ten rok ma być jeszcze lepszy.

Opublikowano w Kruszwica

Pod koniec sierpnia obchodzone były uroczystości 42. rocznicy powstania NSZZ Solidarność, wraz ze wspomnieniem wydarzeń Sierpnia 1980 roku, w trakcie których robotnicy wywalczyli na władzach komunistycznych zgodę na powołanie Solidarności. W ramach bydgoskich obchodów tego wydarzenia odbyła się dzisiaj (12 września) konferencja pt. ,,Związki Zawodowe a społeczna nauka Kościoła – teoria i praktyka” - w trakcie której nawiązano do podstaw na, których oparła się Solidarność.

Opublikowano w Bydgoszcz

,Związki Zawodowe a społeczna nauka Kościoła – teoria i praktyka” - początek godzina 12:00.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Łomżyńskiej od kwietnia mają nie działać windy, w praktyce uniemożliwić miało to około 100 osobom wychodzenie na zewnątrz – mowa o osobach niepełnosprawnych i z ograniczoną sprawnością ruchową. Te osoby miały być skazane na przebywanie w pokojach w czasie upałów. W tej sprawie interweniuje w ratuszu Rzecznik Praw Obywatelskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu