Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 sierpień 2022

Radni opozycji, jeżeli mają wątpliwości do treści publikacji z gazety lub portalu ,,Bydgoszcz Informuje” powinni zgodnie z prawem prasowym napisać sprostowanie – poucza ich zastępca prezydenta Michał Sztybel. Odpowiedź na interpelację jaką udzielił radnym PiS wprost wskazuje, że nie mamy już do czynienia z biuletynem ratusza, ale typowym medium samorządowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jak pisaliśmy o tym w czerwcu, w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej chciałby na modernizację dróg głównie wojewódzkich przeznaczyć 0,5 mld zł środków europejskich, natomiast takie zadania jak integracja taryfowa, tabor autobusowy i modernizację linii kolejowych zaledwie 25 mln zł łącznie. Taka struktura wydatków została negatywnie oceniona przez Komisję Europejską, która domaga się zmian.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 08 sierpień 2022 15:30

Słów kilka o Volvo

Pierwsze samochody marki Volvo wyjechały na drogi w 1927 roku. W latach 50-tych rozpoczęła się produkcja modeli kombi oraz pierwsze dostawy ze szwedzkich fabryk na amerykańskie drogi. Przez kolejne dekady marka budowała swoją silną pozycję jako producenta skupionego przede wszystkim na bezpieczeństwie. Co ciekawe, to Volvo jako pierwsze wprowadziło do seryjnej produkcji trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, jednocześnie nie obejmując tego żadnym patentem, dzięki czemu inni producenci również mogli wykorzystać to rozwiązanie w swoich autach.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 08 sierpień 2022 13:39

W sierpniu nie poznamy ofert na rozbudowę Opery Nova

Termin otwarcia ofert w przetargu na rozbudowę Opery Nova zaplanowany na 17 sierpnia jest już nieaktualny, z uwagi na skomplikowanie procesu przetargowego oraz sytuację na rynku zamówień publicznych, dyrekcja Opery Nova postanowiła przesunąć ten termin na wrzesień. Otwarcie ofert jest o tyle ważne, że pozwoli oszacować realne koszty tej inwestycji, bowiem wszyscy zdają sobie sprawę, że pojawiające się w przestrzenie publicznej kosztorysy są niedoszacowane (powstały przy znacznie niższej inflacji nie ma realnie miejsce). Po otwarciu ofert być może będzie trzeba zadać sobie pytanie – czy nas na tę inwestycję stać?

Opublikowano w Bydgoszcz

7 lipca doszło do wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Stanisława Staszica w Inowrocławiu, na szczęści nikt nie zginął. Władze Inowrocławia tymczasowo zapewnił mieszkańcom mieszkania zastępcze, w drugiej połowie lipca w ratuszu podjęto też decyzję, że samorząd odbuduje zniszczony budynek.

Opublikowano w Inowrocław

W mediach społecznościowych groził prezydentowi Andrzejowi Dudzie śmiercią, nieoficjalnie mamy też informacje, że miał kontakty z rosyjskimi dyplomatami, którym przekazywał informacje o rozlokowaniu wojsk amerykańskich w Polsce. W czerwcu Piotra U. zatrzymała ABW. W przeszłości miał problemy z prawem m.in. za handel narkotyków.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Rząd na razie dąży do przeforsowania przepisów o dopłatach do węgla z uwagi na radykalny wzrost cen tego surowca. W Bydgoszczy około 65% mieszkań (czyli ok. 200 tys. bydgoszczan) ogrzewanych jest przez sieć ciepłowniczą Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, jak będzie wyglądać sytuacja odbiorców tej formy ciepła to dzisiaj wielka niewiadoma. Co prawda Ministerstwo Środowiska i Klimatu daje sygnały, że za kilka tygodni zamierza zająć się też sytuacją osób, które w inny sposób niż węglem ocieplają mieszkania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Z raportu wynika, że wzrasta w internecie antyukraińska aktywność. Głównym jej źródłem są politycy Konfederacji

  Aktywności atakujące Ukraińców towarzyszą nam właściwie od początku rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, eksperci nie bez powodu wskazywali, że w ten sposób internet może być na celowniku rosyjskich służb, których interesie jest zniechęcanie społeczeństw państw zachodnich wobec pomocy dla Ukrainy, co w praktyce ułatwiłoby osiągnięcie przez rosyjskie wojska celów. Internetową aktywność antyukraińską bada Instytut Monitorowania Mediów (IMM) oraz Stowarzyszenie Demagog.

Wiadomości z regionu