W ostatnim czasie otrzymujemy dość sporo zgłoszeń od czytelników w temacie niedziałających terminali umożliwiających zapłatę za bilet w komunikacji miejskiej. Niektóre osoby zgłaszają nam, że w ostatnim czasie mieli nawet kilka takich incydentów. Sprawia to, że podróżowanie komunikacją miejską staje się hazardem, bowiem niedziałający terminal oznacza wybór – wysiadkę, albo ryzykowanie kary za jazdę bez biletu.
Przed tygodniem miała miejsce premiera teledysku ,,Nieidealna” artystki Verki, a dokładniej Weroniki Kwiatkowskiej. Teledysk jest mocno nacechowany bydgoskimi elementami, stąd też ma wartość promocyjną dla miasta. O tym jak do tego doszło rozmawiamy z artystką.
Estetyczne ścieżki, stylowe ławeczki, hotele dla owadów, czy tablice przedstawiające historię osiedli – trwa obecnie postępowanie przetargowe na zrewitalizowanie obszarów nad Kanałem Bydgoskim po obu jego stronach – czyli na Miedzyniu, Prądach i Flisach.
W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.
Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.
W obronie szpitala Biziela w Sejmie
Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....
Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.
Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.