Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 sierpień 2022

Pod koniec 2020 roku 37,3% dróg leżących w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad było niezadowalających – w 2001 roku było to 71,5%, mamy więc zatem duży postęp, z roku na rok ten procent spada. Niestety do regionów, gdzie sytuacja jest najgorsza zalicza się województwo kujawsko-pomorskie.

Opublikowano w Regionalne

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka to medyczna perełka w województwie kujawsko-pomorskim, w rankingach ogólnopolskich plasuje się wysoko, niekiedy je wygrywając. Od 2016 roku placówką zarządza prof. Janusz Kowalewski, w tym roku zakończyła się jego 6-letnia kadencja. Zarząd Województwa zdecydował, że dalej będzie kierował szpitalem onkologicznym, ale nie jest już jednoznacznie określone jak będzie to długo.

Opublikowano w Bydgoszcz

біженців, Варшавським фондом ADRA Цей другий у Польщі Інтеграційний центр для іноземців (CIC), розташований у Бидгощі, а точніше на вул. Дворцова 57 (Dworcowa 57).

Bydgoski Teatr Kameralny może w końcu rozpocząć sezon artystyczny w nowej siedzibie. Budynek teatru przy ulicy Grodzkiej, w centrum Bydgoszczy, ozdobi też niecodzienna instalacja artystyczna – będzie to instalacja przestrzenna nazwana tytułem ,,Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat”, autorstwa Marii Jankowskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec czerwca Rada Miasta Bydgoszczy negatywnie zaopiniowała zapisy audytu krajobrazowego, którego projekt Zarząd Województwa przyjął na początku czerwca. Zdaniem bydgoskich radnych ten projekt blokowałby rozbudowę terminalu Emilianowo. Podobną negatywną opinię wyraziła niedługo później też Rada Gminy w Nowej Wsi Wielkiej. Marszałek województwa Piotr Całbecki obiecał na sesji Sejmiku Województwa uwzględnienie tych uwag.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ceny mieszkań plasują się w polskich dużych miastach różnie, tak samo jak zarobki – z rankingu opracowanego przez portal RynekPierwotny.pl wynika, że najlepszy stosunek ceny mieszkań do zarobków ma miejsce w Bydgoszczy. Jednocześnie Bydgoszcz zalicza się do miast, gdzie na rynku znajduje się stosunkowo dużo mieszkań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

  W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

 • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

  Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu