Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 sierpień 2022

Urodzony w Lotaryngii Theodor Eicke był jednym z największych zbrodniarzy II wojny światowej, już na długo przed jej wybuchem słynął z bestialstwa jako komendant obozu koncentracyjnego w Dachau. Później sam szkolił załóg obozów koncentracyjnych, które słynęły z symbolu Totenkopfu, czyli trupiej czaszki. Eicke utworzył też bezwzględną dywizję pancerną co posługiwała się tym samym symbolem. Warto to podkreślać, bowiem w Bydgoszczy w środowiskach nazywających się za patriotyczne symbolika trupiej czaszki również zagościła.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym roku Kreml przeznaczył 1,5 mld dol. na media masowe, które odgrywają kluczową rolę w działaniach propagandowych i dezinformacyjnych rosyjskiego rządu – wynika z raportu think tanku DebunkEU.org. Tegoroczne wydatki mogą się okazać jeszcze wyższe, bo w I kwartale tego roku, kiedy nastąpiła agresja na Ukrainę, budżet na media masowe zwiększył się trzykrotnie w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. – Narzędzia, które kształtują świadomość i opinię publiczną oraz przedstawiają wyłącznie pozytywny wizerunek Putina oraz Kremla, są nieodzowne do tego, żeby ta władza była kontynuowana – mówi Jakub Kubś, analityk DebunkEU.org.

Opublikowano w Regionalne

Choć w środę 17 sierpnia złoty lekko spadł po gorszych od spodziewanych danych o wzroście PKB, trudno nie zauważyć, że od miesiąca trend spadkowy polskiej waluty się zatrzymał, a nawet lekko odbił. To efekt zmiany sentymentu inwestorów, którzy zaczęli porzucać „bezpieczne przystanie” na rzecz bardziej ryzykownych, ale i oferujących wyższe stopy zwrotu aktywów. Zdaniem Andrzeja Stefaniaka z DMK złoty ma potencjał dalszego umocnienia.

Opublikowano w Magazyn

W latach 2020-2021 pracownikom funkcyjnym Urzędu Miasta w Inowrocławiu przyznano blisko 44,5 tys. zł nagrody (łącznie), zdaniem Regionalnej Izby Kontroli ta kwota została przyznana z naruszeniem przepisów. RIO odpowiedzialnością za to obarcza prezydenta Ryszarda Brejzę. Izba może wszcząć postępowanie dotyczące dyscypliny finansów publicznych, na razie jednak poucza włodarza Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

W Bydgoszczy mamy obecnie jeden przystanek wiedeński z prawdziwego zdarzenia, przy ulicy Focha na wysokości Placu Teatralnego. Tworzy się je w miejscach, gdzie pieszy aby wsiąść do tramwaju musi przejść po jednym pasie jezdni, idea przystanku wiedeńskiego zakłada podniesienie na tym fragmencie jezdni, aby kierowca musiał zwolnić. ZDMiKP ogłosił przetarg na budowę przynajmniej 3 kolejnych tego typu przystanków w ciągu ulicy Gdańskiej i Jagiellońskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

Opublikowano w Regionalne

Artysty Mietka Szcześniaka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, a na pewno starszym pokoleniom, bowiem jest to jeden z najbardziej kultowych polskich muzyków. W niedzielę będzie można go posłuchać na Placu Wolności z Balkonu Święcickiego (od nazwiska projektanta kamienicy). Na koncert zaprasza senator Andrzej Kobiak i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu