Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 sierpień 2022

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował niedawno o nałożeniu kolejnej kary na duże przedsiębiorstwo rynku rolnego w związku z wykorzystywaniem w relacjach z rolnikami przewagi kontraktowej. Urząd przygląda się również praktykom innych spółek skupujących zboża. – Prowadzimy w tym obszarze swoje własne analizy. Mali dostawcy produktów rolnych często nie chcą sygnalizować nieprawidłowości, nawet jeśli kontrakty są dla nich niekorzystne, bo zwykle są one podpisywane na lata – mówi Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK. Podobne wnioski płyną z badań rynku dostaw do wielkich sieci handlowych. Urząd zapowiada, że w ciągu kilku tygodni pojawi się raport w tej sprawie.

Opublikowano w Regionalne

Żelazo jest bardzo ważnym składnikiem mineralnym w organizmie człowieka, pełniącym wiele istotnych funkcji. Chociaż jego dzienne zapotrzebowanie stosunkowo nie jest zbyt wysokie, to nie należy lekceważyć żelaza i warto dbać o jego prawidłowy poziom we krwi. Wszystko przez fakt, że jego niedobory mogą wystąpić, nawet przy teoretycznym dostarczaniu organizmowi odpowiedniego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Warto zatem przyjrzeć się temu, w jaki sposób żelazo jest wypłukiwane z organizmu oraz w jaki sposób temu zapobiec, aby nie dopuścić do niedoborów, które potrafią być bardzo niebezpieczna dla zdrowia organizmu człowieka. Z tego względu warto przyjrzeć się temu, jak organizm pozbywa się żelaza, a także w jakich przypadkach nie będzie on przyswajał tego cennego pierwiastka.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 15 sierpień 2022 11:20

Długi weekend z darmową komunikacją retro

Od soboty do poniedziałku (13-15) sierpnia na bydgoskich ulicach pojawiła się linia autobusowa 52BBO (funkcjonująca według przebiegu linii nr 52), obsługiwana jest jednak zabytkowym taborem autobusowym – Ikarusami i starym Mercedesem 0305. Podróż na tej linii jest bezpłatna. Zadanie sfinansowanego z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • NIK wskazuje na wątpliwości w sprawie polityki kadrowej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo

  Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo nakazu wstrzymania rekrutacji jaką wydały dyrektor generalny – to główne zarzuty jakie stawia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, której podlegają wszystkie nadleśnictwa z kujawsko-pomorskiego, Najwyższa Izba Kontroli. Kontrola dotyczyła gospodarki kadrowej w latach 2018-2022 (do czerwca).

  Etykiety: Lasy Państwowe NIK
 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

Wiadomości z regionu