Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 11 sierpień 2022

Nie jest codzienną sytuacją, gdy podmioty mające jednego właściciela, decydują się na spór sądowy. Taką niecodzienną sprawą okazał się spór merytoryczny pomiędzy Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym i Miejskimi Wodociągi i Kanalizacją, w temacie podziału infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz kwestii odstępnego za jej przejęcie. MWiK chciałby tę infrastrukturę przejąć, spór jest jednak o wysokość odstępnego.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 12 sierpień 2022 00:19

Nieco uciążliwy remont płyty Starego Rynku

Oddana w połowie 2019 roku płyta Starego Rynku dla wielu okazała się ogromnym rozczarowaniem, a to za sprawą pojawiających się plam na kostkach. Patrząc na wcześniejsze wizualizację może pojawiać się niedosyt. Od tygodnia trwają pracę, które mają sprawić, że wizualnie wiele się poprawi, są one jednak nieco uciążliwe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Opublikowano w Regionalne

Diia.pl — електронний документ Diia.pl, що видається громадянам України, які перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року, — додали до каталогу дозволів на проживання. Разом із чинним проїзним документом він дає право громадянам України перетинати кордон Польщі з суботи, 23 липня 2022 року.

Spółka celowa Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo powołana została w 2020 roku przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, w kolejnych miesiącach mniejszościowe udziały objęło PKP SA oraz podległy bydgoskiemu ratuszowi Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Od pewnego czasu starania o wejście Województwa Kujawsko-Pomorskiego do tej spółki podejmuje radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dziesiątki miliardów złotych Kancelaria Premiera rozdysponowała pomiędzy samorządy w ramach dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych – jedne samorządy jak np. Świekatowo w powiecie świeckim otrzymało w obu naborach ponad 5 tys. zł na mieszkańca, dla porównania Inowrocław ok. 120 zł. Ewidentnie widać, że w obu naborach do RFIS Inowrocław dostał w przeliczeniu na mieszkańca najmniej.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 11 sierpień 2022 06:25

Czwarty rok byłego wójta na ławie oskarżonych

Macieja K. we wrześniu 2017 roku odwiedzili policjanci na terenie Urzędu Gminy Białe Błota, gdzie mieścił się jego gabinet. Razem z nimi pojechał na przesłuchanie, z którego trafił bezpośrednio do aresztu. Przez kolejne miesiące przebywał w areszcie, do kierowania gminą jako wójt już nie powrócił. Do dzisiaj w jego sprawie nie zapadł wyrok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

 • 713 potwierdzonych zakażeń COVID-19 w styczniu. Widoczny wzrost dynamiki w drugiej połowie stycznia (podsumowanie miesiąca)

  Przez okres stycznia w województwie kujawsko-pomorskim mieliśmy 713 potwierdzonych zakażeń COVID-19, przy czym w pierwszej połowie miesiąca było ich 223, w drugiej już 490, co pokazuje wyraźny wzrost dynamiki – 31 stycznia pierwszy raz od dłuższego czasu mieliśmy ponad 100 potwierdzonych przypadków dziennie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu