Na konferencji prasowej uczestników buntu w MZK, która odbyła się w dniu 27 czerwca wystąpił jeden z liderów Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego, którego do głosu poprosił organizator konferencji, który w swojej wypowiedzi krytykował władze miasta, za co od protestującej załogi zbierał brawa. Jak się okazuje jest on były pracownikiem MZK, który pracy ostatecznie kierowcą nie został z powodu rażącego incydentu, który zagrażać mógł mieszkańcom.
W ubiegłym tygodniu udało się zażegnać groźbę konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza, co prawda rektor UMK całkowicie się nie wycofał, ale będą prowadzone dalsze analizy, przez co w najbliższych miesiącach żadne wiążące decyzje nie zapadną. Wciąż w tej sprawie zdania nie wyraził resort zdrowia.
Od kilku dni w ośrodkach ruchu drogowego w całej Polsce protestują egzaminatorzy, w czwartek do akcji włączy się też bydgoski WORD, przez co w czwartek i w piątek nie będą odbywały się egzaminy. Egzaminów nie będzie także w oddziale bydgoskiego WORD w Inowrocławiu.
Potrzeba było 13 dni, aby radni Rady Miasta wyrazili wspólne stanowisko, że kierowcy i motorniczowie na czas prowadzenia rozmów powinni wrócić do pracy, aby trwający strajk nie uderzał w bydgoszczan. Po tych 13 dniach udało się uzyskać takie deklaracje.
Już 16 lipca inowrocławski Rynek zamieni się w niezwykłe kolorowe i pełne atrakcji miejsce na mapie miasta. Tego dnia zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej edycji Art Ino Festiwal. Parasolki na „Królówce”, żywe rzeźby, pokazy magii, pokazy kuglarsko-cyrkowe, balonowe show – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach imprezy.
Jak Rada Miasta w ramach komisji doraźnej chce w jakikolwiek rozwiązać sytuację wokół MZK, skoro część jej członków nie ma pojęcia o kompetencjach jakimi dysponuje? Brzmi to groteskowo, ale niestety taka jest rzeczywistość. Przejawia się niestety to tym, że zarówno strony sporu oraz mieszkańcy widzą, że radni są bezradni oraz ogromną indolencję.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że we wtorek z funkcji dyrektor generalnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Katarzyny Molskiej-Giżyckiej. Dyrektorów generalnych w Urzędach Wojewódzkich powołuje i odwołuje bezpośrednio premier. To już kolejna dyrektor generalna w ostatnich latach, która została odwołana.
Jesienią 2020 roku ruszyła budowa 6-kondygnacyjnego parkingu przy ulicy Grudziądzkiej, który pomieścić będzie wstanie około 570 samochodów. W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej nastąpi jego otwarcie, przez co zwiększy się liczba miejsc parkingowych w centrum Bydgoszczy.
W sobotę na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wioślarstwie, które zgromadził blisko 300 zawodników z całej Polski, choć w klasyfikacji generalnej triumfowały uczelnie z kujawsko-pomorskiego.
6 czerwca po raz 5. na stadionie Zawiszy Bydgoszcz zorganizowany zostanie Memoriał Ireny Szewińskiej, to po raz trzeci wydarzenie lekkoatletyczne zaliczane do najważniejszych na świecie w ramach cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Na dobre dwa tygodnie przed memoriałem wiemy już, że będą mocne nazwiska, jakich do tej pory nie było w Bydgoszczy.
Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?
W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.
W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.