Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 lipiec 2022

Dr Sławomir Łaniecki podczas konferencji, którą organizowaliśmy z okazji przypadającej w ubiegłym tygodniu 103. rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego podkreślał, że duży wpływ na kształt tego dokumentu, który w imieniu Polski ratyfikowali Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski, miało Powstanie Wielkopolskie. Zapraszamy do obejrzenie jego wystąpienia pt. ,,Jak mieszkańcy Wielkopolski i Kujaw pisali historię najnowszą Europy - wpływ Powstania Wielkopolskiego na postanowienia traktatu wersalskiego”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielne popołudnie na płycie Starego Rynku odbyła się pikieta kierowców i motorniczych z MZK, których wsparli związkowcy z Warszawy oraz z bydgoskich wodociągów. Sama pikieta nic nowego do sprawy nie wniosła, wciąż mamy można powiedzieć sytuację patową. Można było jednak posłuchać jak środowiska robotnicze oceniają pracę bydgoskich radnych i nie były to laurki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bunt w MZK wywołuje w części środowisk dość duże emocje, jedni sympatyzujący z protestującymi atakują prezydenta Bydgoszczy, są jednak tacy, którzy winnych znaleźli wśród innych pracowników MZK niż kierowcy i motorniczowie. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego, które jako organizacja doradzająca strajkującym, wystąpiła na ich konferencji prasowej, postulują zwolnić 140 pracowników administracyjnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Strajk w MZK uderza w osoby, które kupiły bilety okresowe, a w nowej rzeczywistości nie mogą z nich korzystać, szczególnie uciążliwe jest to dla mieszkańców gmin ościennych korzystających z linii międzygminnych. Niestety Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej niespecjalnie stara się im pomóc np. w zwrocie biletów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

Wiadomości z regionu