Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 lipiec 2022
środa, 13 lipiec 2022 00:59

Bydgoskie wynalazki zauważone w Japonii

Na początku lipca w japońskim Kyoto odbywały się Międzynarodowe Targi Desingu oraz Innowacyjności JDIE. Wśród wyróżnień tych targów znalazły się innowacje opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na rok bieżący przewoźnicy Polregio i Arriva mają zakontraktowane do przejechania ponad 5,2 mln kilometrów. Z naszych wyliczeń wynika, że gdyby chcieć utrzymać taką pracę przewozową w roku 2023 budżet województwa musiałby zwiększyć dofinansowanie do przewozów o kilkadziesiąt procent. To spore wydatki dla budżetu województwa, stąd też najprawdopodobniej czeka nas dyskusja o cięciach liczby kursów. Jedną z głównych przyczyn niezbyt optymistycznych prognoz jest wzrost cen energii.

Opublikowano w Regionalne

XVIII століття було досить складним для міста Бидгощ - чума, шведський потоп і нескінченні війни призвели до занепаду міста, яке почало обезлюдніти. Будівництво Бидгощського каналу, зробило Бидгощ важливим водним центром торгівлі та оживило місто. Подібний позитивний ефект на розвиток міста принесло будівництво залізничної дороги наприкінці ХІХ ст. Тому можна сказати, що історія Бидгоща тісно пов’язана з логістикою.

Brzmi to na pierwszy rzut oka jak jakiś żart, ale na poważnie te przemiłe zwierzęta towarzyszyły w poniedziałek bydgoskim policjantom podczas akcji prewencyjnej, która miała uświadomić kierowców, że zbyt duża prędkość to główna przyczyna wypadków. Akcja ma szansę stać się głośna w internecie, stąd też może oddziaływać szeroko.

Opublikowano w Bydgoszcz

W nauczaniu Kościoła strajki przedstawiane są jako coś złego, bowiem niesie zawsze zagrożenie dla pokoju i ładu wewnętrznego, papieże wskazują w swoich encyklikach, że w pewnych wypadkach strajk może być moralnie uprawniony, ale musi spełniać konkretne warunki. W ostatnich wydarzeniach bydgoskich nie były one spełnione.

Opublikowano w Magazyn

W okolicach stacji Maksymilianowo doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej, służby PKP PLK prowadzą od wczesnego rana prace naprawcze, przywrócenie normalnego ruchu planuje się w okolicach południa. Na odcinku Maksymilianowo – Bydgoszcz Główna funkcjonuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Opublikowano w Bydgoszcz

International School of Bydgoszcz to najważniejsza szkoła anglojęzyczna w Bydgoszczy. Nazywana jest potocznie szkołą NATO, bowiem uczęszczają do niej dzieci oficerów służących w bydgoskim Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (placówka nie ogranicza się jedynie do kształcenia dzieci żołnierzy). Jej funkcjonowanie to wręcz warunek konieczny dla utrzymania instytucji NATO w Bydgoszczy. Obecna siedziba szkoły przy ulicy Bośniackiej przejdzie gruntowna przebudową wraz z termomodernizacją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu