Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 czerwiec 2022

Przed rokiem informowaliśmy, że czeski prywatny przewoźnik RegioJet chciał od grudnia ubiegłego roku regularnie jeździć pomiędzy Trójmiastem i Pragą, przez Bydgoszcz, Inowrocław i Poznań. Byłaby to konkurencja w ruchu między tymi polskimi miastami dla PKP Intercity. Zamiar wystartowania od grudnia się nie udał, a póki co nie zanosi się, aby stało się to w kolejnych miesiącach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ігор Клименко у віці 16 років розробив інноваційний винахід, в якому поєднав безпілотник з міношукачем. Цей винахід не абияк може допомогти у розмінуванні України після війни. Особливо гострою для українського сільського господарства стоїть проблема небезпечних вибухових речовин, яким замінована українська земля. Винахід Клименка фінансово підтримали фінські інвестори. Фінляндія, як і Україна, має прямий кордон з Російською Федерацією та розглядає Росію як пряму загрозу для своєї безпеки. Російська агресія проти України переконала фінів вступити в НАТО разом зі Швецією.

Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Opublikowano w Sport

Zespół pod kierunkiem prof. Mariusza Zdrojka z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej chce wprowadzić na rynek materiał, który będzie tłumił szkodliwe promieniowanie mikrofalowe. – Każde urządzenie elektroniczne wytwarza pewien szum promieniowania, który może wpływać na inne urządzenia i zakłócać ich działanie. Stworzyliśmy kompozyt, który potrafi absorbować elektrosmog i nie przepuszczać dalej – wyjaśnia prof. Mariusz Zdrojek. To innowacyjne rozwiązanie, bo dziś stosowane są metalowe osłony, które tylko odbijają promieniowanie. Materiał jest w fazie testów, a za kilka miesięcy ma nastąpić jego debiut rynkowy.

Opublikowano w Magazyn

- Jestem przekonany, że nie tylko podjęliśmy słusznie moralną decyzję, ale absolutnie konieczną z punktu widzenia polskiej racji stanu – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Sicienka pod Bydgoszczą, minister Łukasz Schreiber. W swoich słowach potwierdza, że warunki życia w Polsce się pogorszyły, ale zaznacza, że jest to cena za niepodległość.

Opublikowano w Regionalne

28 czerwca 1919 roku w Paryżu podpisano Traktat Wersalski, na mocy tego dokumentu ustanowiono ostatecznie granicę polsko-niemiecką, jednocześnie ustalono także, że na początku 1920 roku Bydgoszcz powróci do Polski. Warto pamiętać o tej ważnej dla Bydgoszczy i naszego regionu dacie. Po dwóch latach pandemii wracamy z konferencjami okolicznościowymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przynajmniej do końca roku we wtorki i w soboty będziemy mogli polecieć samolotem z Bydgoszczy do Krakowa, to lot właściwie na drugi koniec kraju, stąd też możliwość przelotu w godzinę jest atrakcyjna wobec innych form podróżowania. Pierwszy lot inauguracyjny odbędzie się jutro. Połączenie będzie realizować PLL LOT. Przed rokiem, również LOT utrzymywał sezonowe połączenie na tej trasie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie

    Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

Wiadomości z regionu