Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 grudzień 2022

Jesteśmy poważni, dlatego wywiadów z jasnowidzami nie planujemy, ale pytania o los kolejnego etapu rewitalizacji bulwarów na długości ponad 2,6 km od ulicy Krakowskiej do Mostu Kazimierza Wielkiego, wraz z rewitalizacją Wyspy św. Barbary oraz rewitalizację Placu Kościeleckich są w pełni na serio. Na obie inwestycje z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Bydgoszczy przyznano prawie 35 mln zł, na dzisiaj jednak to czy uda się z tych środków skorzystać leży pod wielkim znakiem zapytania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czerwona Planeta co około dwa lata pojawia się dość blisko Ziemi za sprawą zjawiska zwanego opozycją. W tym roku ma ono miejsce w grudniu i jest wyjątkowe z kilku powodów. Jednym z nich jest koniunkcja Marsa z Księżycem. Zdarzenia te obserwować będzie można nawet gołym okiem. O tym, jak się do nich przygotować opowiadają członkowie Astrofizycznego Koła Naukowego Politechniki Gdańskiej.

Opublikowano w Magazyn

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Sejmik Województwa przyjął uchwałę w rocznicę urodzin i przyznania nagrody Nobla Albertowi Abrahamowi Michelsonowi w dziedzinie fizyki. Świat zapamięta Michelsona jako Amerykanina, który zmierzył, iż prędkość ruchu orbitalnego ziemi nie ma wpływu na prędkość światła. Jeden z naszych czytelników w odpowiedzi wspomina nam, że to nie jedyny niekoniecznie pamiętamy noblista z regionu, dlatego postanawiamy się przyjrzeć wszystkim nazwiskom.

Opublikowano w Regionalne

Dystrybucja węgla osób uprawnionym do preferencyjnych stawek za pośrednictwem inoworcławskiego samorządu trwa. Do tej pory około 200 osób zakupiło 260 ton węgla, inowrocławski ratusz szacuje, że węgiel chce kupić jeszcze drugie tyle. Obecnie w dystrybucji jest tylko typ groszek, być może orzech pojawi się w przyszłym tygodniu.

Opublikowano w Inowrocław

Do szkód przy transakcjach na kwotę 1,2 mln zł miał doprowadzić swoich klientów Marcin K., w ramach tzw. bydgoskiej afery mieszkaniowej. Właściciel jednej z firm zajmujących się obrotem nieruchomości, miał będąc w zmowie z notariuszami działać na szkodę swoich klientów. Sprawę od 2019 roku badała bydgoska policja, notariusze również muszą spodziewać się zarzutów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od początku listopada parkowanie na parkingu Park&Ride przy parafii św. Antoniego kosztuje w niedzielę jak w każdy inny dzień 6 zł za wjazd. Parking w praktyce stoi pusty, parafianie parkują bowiem przy samym kościele (za zgodą proboszcza), a także na okolicznych uliczkach. Zawalony plac przy kościele samochodami nie wygląda zbyt estetycznie, korzystanie z niego też nie jest zbyt funkcjonalne, ale wspomniana kwota 6 zł, gdy parkowanie w ścisłym centrum kosztuje 3,80 zł za godzinę, wydaje się absurdem.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 06 grudzień 2022 07:35

Jarmark dodaje Bydgoszczy wyjątkowego klimatu

Dzisiaj przypadają Mikołajki, we wspomnienie św. Mikołaja, który jak ostatnio przypomniał bp. Krzysztof Włodarczyk, jest także patronem Bydgoszczy. Ten dzień symbolicznie pokazuje, że weszliśmy w okres szczególnie przedświąteczny, że zbliżające się Boże Narodzenie coraz bardziej kształtuje nasze myśli. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny klip, który pokazuje jak wyjątkowe jest centrum Bydgoszczy w tym okresie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu