Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 30 grudzień 2022

Rok 2023 w Bydgoszczy będzie obchodzony pod patronatem Andrzeja Szwalbego oraz Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, w połowie grudnia prezydent Rafał Bruski powołał 6 osobowy komitet honorowy Roku Andrzeja Szwalnego, wśród osób, które będą ustalać jego program znalazł się marszałek województwa Piotr Całbecki.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 30 grudzień 2022 17:15

MZK ma nowego prezesa

Nie ma ryzyka, że w niedzielę na ulicę nie wyjadą autobusy i tramwaje, Rada Nadzorcza Miejskich Zakładów Komunikacyjnych powołała w piątek na prezesa Piotra Bojara, jednocześnie został zawarty aneks do umowy MZK z ZDMiKP, na mocy którego przewoźnik będzie otrzymywał wynagrodzenie za przejazdy według dotychczasowych stawek. Aneks jest tymczasowy i obowiązywać będzie do końca lutego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska gospodarka trzyma się zaskakująco dobrze. Dane za listopad okazały się w większości lepsze od prognozowanych przez ekonomistów, mimo wysokiej na tle innych krajów inflacji, i większość przewidywań na 2023 rok nie zakłada spadku PKB. Średnio mowa jest o wzroście o 0,5 proc., choć są i wskazania nawet trzykrotnie bardziej optymistyczne. Wiele zależeć będzie od kursu eurodolara i sytuacji w gospodarce niemieckiej, która z kolei nakierowana jest na eksport do Chin.

Opublikowano w Magazyn

Jeszcze na początku tego tygodnia nie było pewne, czy chirurgia w Wielospecjalistycznym Szpitalu im. Błażka w Inowrocławiu będzie od poniedziałku funkcjonować. Postępowanie w celu przedłużenia umów nie przynosiło korzystnego rozstrzygnięcia, a część medyków chciała zrezygnować pracy w tym miejscu, z uwagi na niesprzyjające warunki. Jak wiele razy pisaliśmy, inowrocławski szpital znajduje się w dość trudnej sytuacji finansowej, która zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej może zagrażać finansom Powiatu Inowrocławskiego, jako organu prowadzącego.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 30 grudzień 2022 13:13

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania 2022 roku

Tradycją jest na Portalu Kujawskim, iż tuż przed Nowym Rokiem przygotowujemy filmowe podsumowania roku. Tak też się dzieje dzisiaj, zapraszamy do obejrzenia podsumowania kończącego się 2022 roku.

Opublikowano w Regionalne

 

W czwartek – 28 grudnia – zgodnie z zaleceniem Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego władze Bydgoszczy i Torunia spotkały się z mediatorem. Problem jest palący, bowiem władze Bydgoszczy zapowiedziały, że od 1 stycznia nie będą przyjmować nowych odpadów z Torunia, co dla tego samorządu byłoby ogromnym kłopotem. Czwartkowe spotkanie zakończyło się zapowiedzią dalszych negocjacji, Toruń będzie mógł spalać dalej odpady, ale już według stawek komercyjnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pszczółkowa Wieża ze zjeżdżalnią, to jeden z planowanych elementów małego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, który ma powstać nad Kanałem Bydgoskim, który planowany jest na polanie pomiędzy torami kolejowymi (wysokość Unileveru) a Kanałem Bydgoskim, przy Bulwarze Sebastiana Malinowskiego. Potrzebę realizacji ten inwestycji wskazali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, ratusz ogłaszając przetarg przystąpił do działania. Będzie to kolejny element po rewitalizacji przestrzeni na wysokości ulicy Mińskiej, na którą w ubiegłym tygodniu podpisano już umowę z wykonawcą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu