Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 03 grudzień 2022

Po zaprojektowaniu nowoczesnego kompleksu średniej krokwi (5 skoczni), którą chwalą sobie polscy skoczkowie narciarski, z uwagi na walory treningowe, bydgoscy architekci z pracowni Archigeum, w niedalekim sąsiedztwie pracują nad torem do łyżwiarstwa szybkiego, który ma stać się narodowym obiektem. Inwestorem jest Centralny Ośrodek Sportu, a prace budowalne są w toku.

Opublikowano w Bydgoszcz

650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres listopada. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

Opublikowano w Regionalne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił ostatniego dnia listopada przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej i pełnienie nadzoru autorskiego nad rozbudową linii tramwajowej wzdłuż ulicy Solskiego do nowej pętli Bielicka na Szwederowie. Docelowo ma powstać zamknięty okrąg, bowiem dalej tory będą biegły na Błonie i przez Plac Poznański do Ronda Grunwaldzkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu Rada Miasta Bydgoszczy ma uchwalić nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy. Dokument liczący ponad 400 stron, który zawiera szereg rekomendacji co do rozwoju miasta w przyszłości. Dotyka on szeregu zagadnień, z tego też powodu nie brakuje kontrowersji, bowiem nie wszystkich wszystkie zapisy mogą zadowalać. Zanim rozpocznie się debata na forum Rady Miasta, projekt postanowiła na konferencji prasowej zaprezentował dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anna Rembowicz-Dziekciowska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na obsługę BRA w sezonie 2023, który rozpocznie się w marcu. Będzie to trzeci rok z rzędu postępowanie pomostowe, czyli zakładające wykorzystanie infrastruktury z lat poprzednich, w tym także rowerów. Potencjalnych wykonawców powinniśmy poznać 22 grudnia, na ten dzień planowane jest otwarcie ofert w tym przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu