Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 grudzień 2022

Od 1 stycznia spalarnia odpadów spółki ProNatura, należącej do Miasta Bydgoszczy nie przyjmie odpadów z Torunia, co dla tego miasta będzie oznaczać ogromne kłopoty z zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Prezydent Bydgoszczy oczekuje zawarcia przez Toruń nowego porozumienia tyle, że na zasadach mniej korzystnych dla tego miasta, niż to funkcjonowało w ostatnich latach. Władze Torunia na taką zmianę nie chcą się zgodzić.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 22 grudzień 2022 00:14

Dwa lata Nowego Bursztynowego Szlaku

22 grudnia 2020 roku odbyło się zebranie powołany został Nowy Bursztynowy Szlak, z głównym celem promocji potencjału logistycznego Bydgoszczy. Wśród istotniejszych celów statutowych jest zabieganie o uzyskanie przez Węzeł Logistyczny Bydgoszczy statusu węzła sieci bazowej TEN-T, w transeuropejskiej sieci transportowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W jaki sprzęt do odkurzania warto zainwestować w najbliższym czasie? Najlepszym wyborem będzie odkurzacz bezprzewodowy, zwany pionowym. Sprawdzi się w każdym domu, jest lekki, wygodny i zwrotny. Osoby, które raz zaczęły korzystać z tego rodzaju sprzętu, zwykle nie planują wracać do tradycyjnych odkurzaczy na kablu.

Opublikowano w Polecane
środa, 21 grudzień 2022 21:02

MZK bez prezesa

W środę – tak jak zapowiadaliśmy – prezes Miejskich Zakładów Komunikacyjnych Piotr Szałkowski złożył dymisję, kilka dni wcześniej podobną decyzję podjął wiceprezes Paweł Czyrny. Szałkowski swoją decyzję tłumaczy tym, że nie widzi możliwości zawarcia umowy z z miastem, która będzie korzystna dla MZK. Obecnie MZK ma umowę do końca tego roku, stąd też zasady świadczenia usług przewozowych przez miejskiego przewoźnika po nowym roku znajdują się obecnie w pacie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie tak dawno w bydgoskich WZL gościł premier Mateusz Morawiecki i ambasador USA Mark Brzeziński podczas podpisania historycznej umowy na serwisowanie amerykańskich F-16, to jednak jak słyszymy od pracowników pozory, bowiem w firmie trwa spór zbiorowy. Pracownicy zarzucają prezesowi Piotrowi Skrzyńskiemu zatrudnienie swoich znajomych na eksponowanych stanowiskach, kosztem reszty załogi. Coraz częściej padają głosy o możliwym podjęciu przez załogę strajku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami zakończone postępowanie przetargowe na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg, środki finansowe na ten cel zabezpieczyło Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz. Od dłuższego czasu mówi przygotowywana jest też rozbudowa Filharmonii Pomorskiej, tutaj jednak nie ma póki co montażu finansowego, który w każdej inwestycji jest najważniejszy. Poważnie rozważa się wydatkowanie na ten cel środków europejskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich latach dużo mówiło się o kłopotach finansowych miasta Grudziądza, które wynikły z długów jakie zaciągnął szpital powiatowy. Regionalna Izba Obrachunkowa z niepokojem patrzy na sytuację Wielospecjalistycznego Szpitala w Inowrocławiu, przestrzegając samorządowców, że może to skutkować poważnymi kłopotami finansowymi dla powiatu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu