Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 grudzień 2022

Urząd Marszałkowski w grudniu rozstrzygnął przetarg na przeprowadzenie potencjału gospodarczego oraz promocję atrakcyjności inwestycyjnej Bydgoszczy na terenie Warszawy. W centrum stolicy pojawi się 5 bilboardów, na okres przynajmniej 30 dni. Koszt tej kampanii w głównej mierze pokryje Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem przedstawiliśmy naszą analizę odnośnie nowego programu operacyjnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza, w ramach którego do naszego województwa trafi ponad 1,8 mld euro unijnej pomocy w perspektywie praktycznie do 2030 roku. Na pytania dotyczące tego dokumentu odpowiadał na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek 20 grudnia Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął trwający dwa lata spór o nazwę skweru na Osiedlu Leśnym. Nazwa Pomorskiego Okręgu Wojskowego, którą radni nadali w 2016 roku jednogłośnie, została utrzymana. Przypomnijmy, że wojewoda chciał zmienić tą nazwę w trybie ustawy dekomunizacyjnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezes MZK Piotr Szałkowski złoży  w środę rano dymisję z funkcji, wczoraj informowaliśmy, ze do dymisji podał się wiceprezes Paweł Czyrny. Oboje w zarządzie zasiadali zaledwie kilka tygodni, ich dymisja oznacza, że plan wyjścia spółki na prostą się nie powiódł. Jesteśmy zatem w pacie. Wtorkowe rozmowy w ratuszu nie przyczyniły się do jego rozwiązania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niższe rachunki za ogrzewanie i prąd to podstawowy cel inwestycji termomodernizacyjnych. To wbrew powszechnemu przekonaniu nie wiąże się tylko z wymianą źródła ciepła, ale także ze zmniejszeniem zapotrzebowania budynku na energię, a to oznacza m.in. ocieplenie ścian czy wymianę drzwi i okien. – Do termomodernizacji nie trzeba Polaków zachęcać, bo dobrze zdają sobie sprawę z korzyści – mówi wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. Poza mniejszymi rachunkami są wśród nich także ograniczanie smogu oraz lepsze samopoczucie mieszkańców. Kompleksowa termomodernizacja to proces kosztowny i czasochłonny, ale można przeprowadzić go ze wsparciem państwa. Od grudnia br. jego wysokość może być nawet wyższa niż dotychczas.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu uchwaliła budżet miasta na 2023 rok, co jednak go wyróżnia w porównaniu z dokumentami z lat poprzednich, pierwszy raz mamy do czynienia z deficytem bieżącym, czyli wydatki na bieżące funkcjonowanie miasta będą większe od dochodów. Wysokość deficytu bieżącego planowana jest jednak symboliczna na poziomie około miliona złotych. Prezydent i skarbnik miasta wskazywali, że główną przyczyną zapaści finansów miasta jest Polski Ład.

Opublikowano w Inowrocław

W Bydgoszczy działają dwie aplikacje mobilne oferujące przewozy, są one popularne zwłaszcza wśród młodszych użytkowników, bowiem pozwalają jeszcze przed zamówieniem kursu oszacować cenę przejazdu, co do zasady można powiedzieć też, że cena przejazdu jest tańsza od tradycyjnej taksówki. W ubiegłym tygodniu tego typu przewozom przyjrzały służby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 stycznia w życie wchodzą nowe przepisy, które umożliwiają sejmikom województw podnoszenie stawek egzaminów na prawo jazdy, które nie były rewaloryzowane od wielu lat. Nowe przepisy zakładają, że jeżeli ośrodki egzaminacyjne przynoszą straty, to pokryć musi je budżet województwa.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu