Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 14 grudzień 2022

Już we wtorek wieczorem w kuluarach mówiło się o tym, że część radnych chce podnieść uposażenia radnych o ponad tysiąc złotych miesięcznie, temat miał zostać wprowadzony znienacka na środową sesję Rady Miasta i przegłosowany. Taka forma procedowania, gdy zamiast projekt przedstawić na kilka dni przed, aby pozwolić przeprowadzić debatę publiczną, próbuje się przeforsować taką nagłą wrzutką budzić może kontrowersje. W tym wypadku te kombinacje sprawiły, że projekt upadł, jednocześnie stawiając inicjatorów w niezbyt dobrym świetle.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 14 grudzień 2022 23:04

WizzAir welcome to Bydgoszcz

- To jest święto portu lotniczego w Bydgoszczy – mówił o uruchomieniu nowego połączenia dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, jego prezes Edward Hartwich, środowe święto jest jednak wyjątkowe, bowiem wejście nowej linii lotniczej w historii lotnisk nie jest rzeczą codzienną, dlatego można mówić, że pierwsze połączenie węgierskich linii lotniczych WizzAir to wydarzenie historyczne dla bydgoskiego lotnictwa. Jedynym mankamentem jest to, że samolot linii WizzAir z Londynu przyleciał z ponad godzinnym opóźnieniem, zdecydowały jednak o tym czynniki wyższe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mamy grudzień. Dla naszych portfeli przyszedł najtrudniejszy moment w roku. Powtórzymy scenariusz z ubiegłych lat i wpadniemy w szał zakupów (nie powstrzymała nas przed tym nawet pandemia), czy inflacja, która niebezpiecznie zbliża się do poziomu 20%, zahamuje nas przed wydawaniem ponad stan, przed tym, by zorganizować „idealne” Święta? Jak pokazuje raport Intrum, ”European Consumer Payment Report 2022”, konsumenci w Polsce są w trudnej sytuacji, bo chcą pogodzić oba podejścia. Na horyzoncie widać już kolejny kryzys finansowy i zdajemy sobie sprawę z faktu, że zaciśnięcie pasa jest teraz koniecznością, choć wiele osób po prostu nie ma z czego zaoszczędzić. Jednak Boże Narodzenie to nasza tradycja i najważniejsze święto w roku, więc nie żałujemy na nie pieniędzy. Nawet jeżeli chcielibyśmy postąpić inaczej. Co 5. osoba (21%) pytana przez Intrum przyznaje, że zadłuży się na Święta, by kupić prezenty oraz przygotować wystawną kolację wigilijną, ponieważ tego oczekują ich bliscy[1]. 1/3 (27%) konsumentów spodziewa się, że na koniec 2022 będzie mieć na koncie więcej długów niż kiedykolwiek wcześniej. Czekają nas Święta jak z bajki czy raczej problemy jak z koszmarów?

Opublikowano w Magazyn

Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła budżet miasta na 2023 rok – deficyt budżetu planuje się na poziomie wyższym niż wynikało to w projekcie zaprezentowanym w połowie listopada przez prezydenta i przekroczył 400 mln zł, co zanosi się na rekordowy deficyt. Wzrost prognozowanego deficytu wynika ze wzrostu wydatków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Artykuł 5 traktatu NATO zakłada, że atak na jedno z państw członkowskich jest jednoznacznym wypowiedzeniem wojny całemu sojuszowi. Ostatnie miesiące to napięta sytuacja u granic NATO. Reagowaniu na sytuację, gdyby doszło do ataku na członka NATO i miał zastosowanie wspomniany artykuł służyły ćwiczenia Loyal Leda 2022 (nazywane skrótowo LOLE2022), które przeprowadzono w dniach 30 listopada – 9 grudnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu