Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 10 grudzień 2022

W wakacje odbywała się na płycie Starego Rynku wymiana fug, bowiem jak wykazała kontrola Najwyższej Izby Kontroli błędny ich dobór prowadził do tego, że wokół płyt zaczął powstawać psujący estetykę tego miejsca osad. Następnie przeprowadzono czyszczenie płyt – pierwsze efekty były zadowalające, ale już jesienią widać było pewne zabrudzenia. Czy to oznacza, że czyszczenie będzie się odbywać cyklicznie?

Opublikowano w Bydgoszcz

Tegoroczna Szlachetna Paczka weszła w fazę decydującą – tego weekendu wolontariusze dostarczają paczki bezpośrednio do potrzebujących – Weekend cudów to najpiękniejszy moment, kiedy jedziemy do rodzin, widzimy jak otwierają te paczki, jak się wzruszają, jak ogromne wrażenie wywołuje u nich to, że ktoś chciał im pomóc – mówi nam Michalina Menczak, jedna z bydgoskich wolontariuszek Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka do potrzebujących dociera w rym roku po raz 22.

Opublikowano w Bydgoszcz

28 listopada 1922 roku pierwszy raz zebrał się Senat II RP – druga izba polskiego parlamentu została utworzona na mocy uchwalonej rok wcześniej przez Sejm Ustawodawczy Konstytucji Marcowej. Główne obchody 100. rocznicy odbyły się 28 listopada br. z udziałem wszystkich senatorów, którzy od 1989 roku zasiadali w Senacie, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Opublikowano w Magazyn

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachował się były już kierowca autobusu lokalnej firmy NKA z Kruszwicy. Portal MojaKruszwica.pl informuje, że pasażerowie jadący autobusem zaczęli podejrzewać, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, postanowili dokonać obywatelskiego zatrzymania. Przewoźnik przeprasza za ten incydent.

Opublikowano w Kruszwica

Obecnie w miejskich przedszkolach dzieci mogą przebywać bezpłatnie do 5 godzin, powyżej tego czasu rodzic musi dopłacać symboliczną złotówkę za godzinę. W środę radni mają głosować nad podniesieniem kwoty tej dopłaty o symboliczne kilkanaście groszy, ma to jednak przynieść miastu kilkanaście tysięcy złotych rocznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu