Wczoraj minęły dwa tygodnie od startu pierwszego bydgoskiego parkingu Park&Ride zlokalizowanego przy Węźle Zachodnim oraz parafii pw. św. Antoniego. W listopadzie wystartować ma jeszcze parking w Myślęcinku (Osiedle Leśne), ale patrząc na to co się dzieje na Węźle Zachodnim, na brak zainteresowania ze strony użytkowników, że również tutaj nie będzie czym się zachwycać.
W Egipcie odbywa się obecnie światowy szczyt klimatyczny COP27, we wtorek o klimacie, w kontekście transformacji energetycznej rozmawiano na konferencji zorganizowanej w Młynach Rothera przez Miasto Bydgoszcz i Stowarzyszenie Gmin ,,Energy Cities”. W czasie tej konferencji zostało przedstawione podstawowe pytanie – Czy możliwe jest osiągnięci neutralności klimatycznej w Polsce do 2050 roku? Taki cel stawia sobie Unia Europejska.
W nocy służby PKP PLK stwierdziły uszkodzenie sieci trakcyjnej w okolicach stacji Mogilno – naprawę uszkodzeń planuje się wstępnie do godziny 13. Z tego powodu ruch na trasie Inowrocław – Poznań został wstrzymany, co wiąże się z niedogodnościami dla pasażerów.
Termin ważności pozwolenia na budowę tej inwestycji minął w sobotę 5 listopada, do tego czasu zgodnie z przepisami plac budowy powinien być przekazany wykonawcy. Na dzisiaj nie mamy jednak jeszcze wyłonionego wykonawcy. Być może uda się jakimiś ,,sztuczkami” ten problem rozwiązać, to faktem jest, że inwestycji wciąż nie możemy być pewni.
W sobotę na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wioślarstwie, które zgromadził blisko 300 zawodników z całej Polski, choć w klasyfikacji generalnej triumfowały uczelnie z kujawsko-pomorskiego.
6 czerwca po raz 5. na stadionie Zawiszy Bydgoszcz zorganizowany zostanie Memoriał Ireny Szewińskiej, to po raz trzeci wydarzenie lekkoatletyczne zaliczane do najważniejszych na świecie w ramach cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Na dobre dwa tygodnie przed memoriałem wiemy już, że będą mocne nazwiska, jakich do tej pory nie było w Bydgoszczy.
W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.
Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.