Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 04 listopad 2022

Sezon wymiany opon z letnich na zimowe trwa w najlepsze, natomiast możemy zaobserwować zużyte opony wyrzucane na dziko, niekiedy porozrzucane przy samych domach. Komunikaty ze Straży Miejskiej pokazują, że kara 500 zł jest realna, kilka tygodni temu ktoś myślał, że jak wyrzuci do lasu to nikt się nie dowie, a został uchwycony przez fotopułapkę. Miasto stawia obecnie przede wszystkim na edukację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla mediów to zawsze jest dylemat – spełnić żądanie i usunąć treści, aby mieć święty spokój, czy pełnić swoją misję i pozostawić w obiegu informację, dzięki której Polacy mogą się dowiedzieć jacy politycy byli zapraszani do polskiego parlamentu. Staje się to w pewnym sensie walka o prawo naszych czytelników do informacji, którą podejmujemy. Niniejsza publikacja wpisuje się zatem pośrednio w 10-lecie Portalu Kujawskiego.

Opublikowano w Regionalne

Sezon grzewczy się rozpędza, a wraz z nim powróci problem smogu, w tym roku może być on szczególny za sprawą dużej ilości węgla słabszej jakości na rynku. Problemem są też osoby spalające niedozwolone przedmioty -w październiku bydgoska Straż Miejska przeprowadziła 110 kontroli palenisk, które wykazały 31 przypadków spalania odpadów – zakończyły się one 30 mandatami i jedną sprawą skierowaną do sądu.

Opublikowano w Bydgoszcz

O działalności patostreamera Wojciecha O., który nie kryje swojej sympatii wobec reżimów Putina i Łukaszenki, kilka razy było głośno w Bydgoszczy. Niestety pomimo zamieszkiwania przez niego w Warszawie, do wybryków Bydgoszczy dochodziło dość regularnie. Są one przedmiotem spraw karnych, jak się okazuje Wojciech O. usłyszał już prawomocny wyrok za publiczne nawowyłanie do zabójstwa, za co najbliższe 6 miesięcy spędzi w więzieniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dodatki węglowe dla osób używających węgla do ogrzewania mieszkań finansowane są przez rząd, to jednak samorządy są zobowiązane do rozpatrywania wniosków od mieszkańców i wypłacania im fizycznie pieniędzy. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza poinformował w piątek, że rząd póki co przekazał za pośrednictwem wojewody środki, które pozwolą wypłacić tylko 260 dodatków.

Opublikowano w Inowrocław

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przegrała przed Krajową Izbą Odwoławczą z konsorcjum warszawskich firm Rubau Polska i Poltores, które zaskarżyły rozstrzygnięcie przetargu dla odcinka Toruń Zachód – Toruń Poludnie (autostrada A1) drogie ekspresowej S-10. W następstwie tego w poniedziałek 31 października GDDKiA unieważniła wybór oferty.

Opublikowano w Regionalne

1 listopada policjanci na motocyklach patrolujący ulicę Fordońską zauważyli jak starsza kobieta przechodzi przez czteropasmową jezdnie, w sposób niezgodny z przepisami. Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła problemami zdrowotnymi, bowiem za daleko było jej do przejścia dla pieszych. Na dodatek pogoda nie sprzyjała najlepszej widoczności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu