Obecnie mamy do czynienia z łączeniem funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz – pełniący obie funkcję jednocześnie były wicemarszałek województwa Edward Hartwich z zarobkami w okolicach 35 tys. zł miesięcznie jest jednym z lepiej wynagradzanych osób w kujawsko-pomorskim, ale też w Polsce, przewyższając znacznie uposażenie prezydenta Andrzeja Dudy. Z Bydgoszczy płynie oczekiwanie, aby do Portu Lotniczego poszukać mimo wszystko doświadczonego w branży lotniczej menedżera, aby przyśpieszyć jego rozwój.
,,Inteligentna forma internowania” - tak o powoływaniu do wojska na rzekome ćwiczenia osób, które wcześniej angażowały się Solidarności i w opinii komunistów byli zagrożeniem dla ustroju mówił gen. Wojciech Jaruzelski. Akcja masowego powoływania opozycjonistów do wojska miała miejsce głównie 3 i 4 listopada 1982 roku. Dzisiaj – 40. lat po tym w Bydgoszczy odbyły się centralne obchody poświęcone pamięci o tej formie represji, o której wciąż panuje w społeczeństwie mała świadomość.
Tężnie solankowe to jeden z symboli Inowrocławia, jednocześnie element budujący potencjał turystyczny miasta w dziedzinie turystyki uzdrowiskowej. Od kilu lat władze Inowrocławia prowadzą systematyczny remont tężni. Niedawno rozstrzygnięto przetarg na kolejny etap.
Wraz z końcem października dobiegł końca kolejny sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego - ze statystyk ZDMiKP wynika, że w tym sezonie rowery wypożyczono ok. 54 tys. razy, przez 6 tys. użytkowników. To niewiele jak spojrzymy na 2018 rok, gdy wypożyczeń było prawie 400 tys.
Na dzisiaj wciąż jest wiele niewiadomych co do tego jak będą wyglądały fundusze europejskie dla kujawsko-pomorskiego w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, kluczowe pytanie jest też kiedy będą one dostępne, bowiem póki co przed nami jeszcze przynajmniej kilka tygodni negocjacji kluczowego dla nich dokumentu: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEKiP). Są jednak już pewne konkrety, o których warto już teraz rozmawiać, abyśmy jako mieszkańcy województwa nie zostali postawieni przed faktami dokonanymi.
We wtorek 1 listopada w Bydgoszczy obowiązywała bezpłatna komunikacja miejska, dodatkowo linie prowadzące na cmentarze zostały wzmocnione dodatkowymi kursami – komunikat władz był tutaj jednoznaczny, zachęcanie do wyboru transportu zbiorowego, aby uniknąć korków, w szczególności pod cmentarzami. Jak spojrzymy na dane z aplikacji Traffic Index można powiedzieć, że był to szczególnie ciekawy 1 listopada.
Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.
FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
Władze Bydgoszczy przygotowują się do położenia nowych torowisk tramwajowych, z kolei Zarząd Województwa chce kupić do 7 nowoczesnych pociągów, bydgoski ratusz też chce wymieniać tabor tramwajowy – to informacje znane z wielu bydgoskich mediów, wszystko sfinansowane ma być jednak przez Unię Europejską, a te środki jak wskazuje dziennikarz Jorge Valero z Bloomberg.com są zagrożone.
Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.