Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 listopad 2022

Podana liczba to więcej niż szacowana liczba uchodźców z Ukrainy, która w ostatnich miesiącach przebywała w Polsce. Za biedę uznaje się życie poniżej minimum egzystencji – dane o 1,6 mln Polaków pochodzą z końcówki 2021 roku, zatem nie uwzględniły skutków wysokiej inflacji w ostatnich miesiącach. Minimum egzystencji według Instytutu Spraw i Spraw Socjalnych to 692 zł na osobę miesięcznie

Opublikowano w Regionalne

10 listopada 2012 roku na Facebook-u powstał profil ,,Fordon na co dzień”, który dla mieszkańców tej dzielnicy stał się podstawowym osiedlowym informatorem, a także animatorem ciekawych projektów. ,,Fordon na co dzień” tworzyli oddolnie ludzie, którzy w ten sposób się zrzeszyli, jednocześnie jest to też kilkanaście tysięcy odbiorców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Egzoszkielet może pomóc odzyskać sprawność wielu osobom, które cierpią na niedowład kończyn, ale też w przypadku osób zdrowych mogą zwiększyć ich siłę jako wspomagacz przy wykonywaniu prac fizycznych. W czwartek rozpoczęła się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego I Międzynarodowa Konferencja ,,Inteligentne Rozwiązania dla Przemysłu”, nazwana też Przemysłem 4.0. Partnerem konferencji jest Polska Akademia Nauk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Moda na Black Friday przyszła do nas głównie ze Stanów Zjednoczonych tam jednak faktycznie konsumenci mają do czynienia z istotnymi rabatami. W Polsce z tym bywa różnie – nie raz słyszeliśmy, że sprzedawca najpierw jakąś cenę podniósł, aby teraz zastosować trick marketingowy informując o promocyjnej obniżce. Znacznie łatwiej byłoby konsumentom, gdyby znali historię ceny, a temu ma służyć unijna dyrektywa Omnibus.

Opublikowano w Magazyn

Medialna dyskusja o planowanej budowie spalarni odpadów na terenie zakładów Ciech w Inowrocławiu w ostatnim czasie trochę ucichła Wokół tej sprawy pojawiły się jednak wcześniej ogromne emocje, z tego powodu przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinowski wraz z radnym Patrykiem Kaźmierczakiem zwrócili się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z prośbą o merytoryczną opinię.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 24 listopad 2022 13:14

Budimex wybuduje czwarty krąg Opery Nova

W czwartek rozstrzygnięty został przetarg na budowę czwartego kręgu Opery Nova wraz z budową infrastruktury parkingu podziemnego – wybrano najtańszą ofertę firmy Budimex, która opiewa na 116,7 mln zł. Inwestycje sfinansować ma Województwo Kujawsko-Pomroskie i Miasto Bydgoszcz. W projektach uchwał budżetowych obu samorządów na 2023 rok znajdują się zabezpieczone na to środki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu ujawniliśmy, że fundacja Bezpieczny Świat operując dotacjami od wojewody na pomoc uchodźcom z Ukrainy z 65 tys. zł uzyskanych, ponad 27 tys. wydała w firmie, której współwłaścicielką jest prezes fundacji. Informowaliśmy też o takich zakupach jak para butów za 750 zł. Do dzisiaj nikt nie wyjaśnił publicznie w jakim celu zakupiono te buty, na nasze pytania fundacja nie odpowiada, natomiast pojawiają się nowe wątki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju do Rady Miasta wpłynęła petycja, której wnioskodawcy chcieli usunięcia symboli religijnych z obiektów użyteczności publicznych, w tym krzyża z sali sesyjnej Urzędu Miasta oraz bydgoskich szkół. W środę Rada Miasta odrzuciła ten wniosek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu