Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 02 listopad 2022

Pałac prezydencki nie chwali się wszystkimi podpisanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawami - jak ustaliliśmy nowelizacja ustawy o medycynie laboratoryjnej, w której przemycono zapis zakazujący uczelniom likwidowanie podległych sobie szpitali bez zgody ministerstw zdrowia i szkolnictwa wyższego, podpisana została 18 października przez głowę państwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Należące obecnie do PKN Orlen Inowrocławskie Kopalnie ,,Solino” są głównym dostarczycielem solanki na potrzeby produkcyjne koncernu Ciech, który posiada kluczowe dla siebie zakłady na terenie Kujaw. Umowy zakładają współpracę do 2026 roku, ale ostatnio w komunikacie inwestycyjnym Ciech poinformował, że trwają rozmowy, aby je przedłużyć do 2035 roku.

Opublikowano w Inowrocław

Przypadające we wtorek Wszystkich Świętych sprawiło, że na drogach całej Polski odnotowano większe natężenie ruchu. Co roku w tym okresie Polacy odwiedzają groby bliskich, niekiedy oddalone o setki kilometrów. Od piątku 28 października policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach, w celu poprawy bezpieczeństwa. Z takimi patrolami można spotkać się jeszcze dzisiaj.

Opublikowano w Regionalne

Gdy patrzymy w bardziej zrównoważoną przyszłość, energia odnawialna jest na pierwszym miejscu w umysłach wielu ludzi. Energia słoneczna jest doskonałym źródłem energii odnawialnej, która jest szeroko dostępna i przystępna cenowo. Koszt paneli słonecznych spadł o prawie dwie trzecie w ciągu zaledwie pięciu lat, co czyni je bardziej dostępnymi niż kiedykolwiek wcześniej. Instalacja paneli słonecznych w Twoim domu nie tylko obniży Twoje rachunki za energię, ale może również sprawić, że będziesz kwalifikować się do zachęt finansowych lub dotacji.Jeśli rozważasz instalację paneli słonecznych w swoim domu, ten artykuł dostarczy Ci wszystkich informacji, których potrzebujesz. Od dotacji i ulg podatkowych do różnych typów systemów paneli słonecznych dla domów i ile kosztują - mamy cię pokryte!

Opublikowano w Polecane

Z bydgoską uczelnią związany był przez kilkanaście lat, specjalizował się w atomowej i molekularnej fizyce – w sobotę w wieku 73 lat zmarł prof. Piotr Malinowski. Jedna z ważniejszych postaci w dziejach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po przebudowie wschodniego mostu w ciągu alei Armii Krajowej, trwają prace związane z zachodnim wiaduktem, po którym ruch odbywa się w kierunku centrum miasta. Z uwagi na jego konstrukcję postanowiono rozebrać wiadukt i wybudować go na nowo. Prace rozbiórkowe wykonawca został jednak zmuszony przerwać z powodu sytuacji nadzwyczajnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W nocy z wtorku na środę (27 października) miejski monitoring zauważył dwóch młodych mężczyzn, jak ci na Wyspie Młyńskiej wrzucają ławeczki do wody. Ujęli ich policjanci, okazało się, że byli pijani, a jeden z nich był nieletni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu