Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 28 październik 2022

Opozycja zarzuca prezydentowi, że egzekucja zadłużenia jest na zbyt małym poziomie, takie argument pojawia się zazwyczaj, gdy władze miasta zarzucają rządowi obniżenie wpływów z PIT do budżetu miasta. Na środowej sesji Rady Miasta skarbnik Piotr Tomaszewski przedstawił informację o strukturze długu, wskazując na problemy z egzekucją komorniczą Na dzień 30 czerwca zadłużenie dłużników wyniosło 248,7 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 25 października odbyło się posiedzenie koordynatorów komisji petycji (PETI) Parlamentu Europejskiego, w trakcie którego uzgodniono, aby petycją w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T, ta komisja zajęła się na pierwszym posiedzeniu w 2023 roku, czyli w styczniu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 28 październik 2022 16:47

Kimchi podbija konsumenckie gusta na całym świecie

Popularność kimchi nad Wisłą szybko rośnie, choć w porównaniu z kuchnią włoską, chińską czy hiszpańską jest to produkt na naszym rynku młody. Sprawdza się zarówno jako samodzielna przekąska, jak i dodatek do dań, również tradycyjnych polskich. Polskich konsumentów przekonuje do kimchi nie tylko smak i upodobanie do kiszonek, ale też jego prozdrowotne właściwości. Charakterystyczny proces powolnej fermentacji, opracowany kilkanaście wieków temu, poprawia pracę jelit i układu odpornościowego.

Opublikowano w Magazyn

Od tego ile kosztować będzie samorządy prąd w 2023 zależy tak naprawdę wiele, począwszy od tego czy będzie trzeba ograniczać planowane inwestycje, a skończywszy na tym, czy nie będzie trzeba ciąć kursów komunikacji miejskiej, jeżeli podwyżki prądu zasilającego trakcję tramwajową będą zbyt wysokie. Niemal pewne jest to, że prąd dla samorządów będzie droższy, nie wiadomo jednak czy będzie to wzrost o kilkadziesiąt procent, czyli kilkukrotny

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec września w Sejmie RP formacje tworzące Koalicję Obywatelską podpisały tzw. Pakt dla Wody, opracowany przez partię Zieloni. Jeden z punktów tego paktu mówi wprost o zaprzestaniu regulacji Wisły. Tymczasem przez ostatnie lata Koalicja Obywatelska w kujawsko-pomorskim traktowała regulację Wisły jako jeden z kluczowym zadań.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoskie cmentarze konserwują w sobie historię Bydgoszczy, która obecna jest chociażby w grobowcach zasłużonych bydgoszczan. Niestety bieg czasu sprawia, że ulegają one degradacji, od wielu lat Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy stara się o nie walczyć poprzez organizację kwest na renowację. We wtorek 1 listopada znani bydgoszczanie, politycy, lekarze i dziennikarze będą kwestować po raz kolejny – na Cmentarzu Starofarnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu