Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 październik 2022

Nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię, to przekaz jaki niosą trzy japońskie małpy z Mizaru. To też zasada jaką praktykuje chociażby wójt Osielska Wojciech Sypniewski, który udzielił patronat nad targami książki, których jednym z ważniejszych punktów była prezentacja książki byłego posła Pawła Skuteckiego o eksperymentach medycznych niemieckich koncernach w obozach koncentracyjnych, zresztą współorganizatora całych tych targów. O tym jaka jest aluzja tej książki wójt zapewne nie wie, albo inaczej – nie chce wiedzieć, aby nie burzyć swojego świętego spokoju.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rzutem na taśmę, w ostatnim możliwym dniu, Polregio oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie podpisały umowę w sprawie obsługi połączeń regionalnych od grudnia do grudnia 2030 roku. Wartość kontraktu to ok. 800 mln zł. Dla pasażerów podpisanie tej umowy może oznaczać stabilizację, bowiem zasady ustalone na wiele lat, w przypadku Polregio będzie to rekordowy na terenie kujawsko-pomorskiego kontrakt.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu głosami koalicji podniosła stawki podatków od nieruchomości. Przy tej okazji rozgorzała gorąca dyskusja o finansach samorządów i skutkach rządowych reform, poruszono także kwestię, iż Inowrocław przeliczeniu na mieszkańca jest jednym z najmniejszych beneficjentów Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Opublikowano w Inowrocław

- Wszyscy jesteśmy tą wojną zmęczeni, ale to nie zmienia faktu, że pomoc jest potrzebna i bez tej pomocy Ukraina będzie działała dużo sprawniej – mówi nam Justyna Gotowicz, inicjatorka niedzielnej akcji szycia siatek maskujących dla ukraińskich żołnierzy. O pomocy dla Ukrainie nie mówi się już tyle co wiosną, ale w Bydgoszczy wciąż organizowane są transporty z pomocą, obecnie trwają przygotowania do wysłania 13-tego transportu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 październik 2022 11:58

Sukces rozmów z Polregio ogłoszono przedwcześnie

W środę Urząd Marszałkowski poinformował lakonicznie, że rozmowy z Polregio regulujące zasady współpracy do grudnia 2030 roku zostały wynegocjowane, umowa podpisana miała zostać dzisiaj (24 października). W trakcie dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa dowiedzieliśmy się, że wciąż nie wszystko zostało dogadane, na razie zatem podpisanie umowy zostało wstrzymane. Na niedomiar złego, termin zobowiązania ofertą oferentów w tym przetargu mija dzisiaj, stąd też niepodpisanie tej umowy dzisiaj mogłoby wywołać poważne perturbacje.

Opublikowano w Regionalne

W kwietniu 2021 roku minister Mariusz Błaszczak podpisał z Amerykanami umowę na dostawę do Polski pięciu samolotów transportowych C-130H, nazywane popularnie Herculesami, które amerykańska armia wykorzystywała do 2017 roku. W poniedziałek 17 października w Bydgoszczy wylądowała druga tego typu maszyna, która przejdzie teraz serwis w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu