Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 17 październik 2022

Ulica Duńska łączy najprościej mówiąc rondo turbinowe przy ulicy Szubińskiej za miejscowością Białe Błota – pozwala zatem samochodom jadącym z Bydgoszczy czy to od strony Szubińskiej czy Miedzynia do Białych Błot, zjechać szybciej, odciążając biało-błocki odcinek ulicy Szubińskiej. Problemem jest jednak to, że jest to droga leśna, stąd też mało kto z niej korzysta. Zmieni się to może po jej utwardzeniu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 17 październik 2022 17:52

Konsul honorowy Węgier z wysokim odznaczeniem państwowym

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi nadało węgierskie państwo Markowi Pietrzakowi, konsulowi honorowemu Węgier w Bydgoszczy. Jest to dowód uznania za propagowanie inicjatyw polsko-węgierskich przez wiele lat. Uroczystość nadania orderu miała miejsce w ambasadzie w Warszawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na rok przed wyborami parlamentarnymi zajmujący się profesjonalnie politycznymi badaniami opinii publicznej Marcin Palade opublikował badania podziału mandatów dla poszczególnych okręgów, bowiem polski system wyborczy opiera się na wyborze parlamentarzystów bezpośrednio z okręgów.

Opublikowano w Regionalne

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsie we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa organizuje ogólnopolski konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Za nami etap półfinałowy, w którym wyłoniono najlepsze koło z województwa kujawsko-pomorskiego oraz reprezentanta województwa w ogólnopolskim finale. Półfinał odbył się w Kowalu pod Włocławkiem.

Opublikowano w Inowrocław

Po niespełna roku obowiązywania Polskiego Ładu ekonomiści podsumowali jego sposób działania i wprowadzone zmiany. O ile przyznają, że niektóre założenia są godne pochwały, o tyle jako całość program się ich zdaniem nie broni ze względu na zbyt szybkie tempo wprowadzania zakrojonego na tak wielką skalę projektu, złą komunikację z rynkiem i podatnikami, a także bieżące poprawki wprowadzane pospiesznie wskutek niezadowolenia społecznego. Trudno też według nich usprawiedliwić niepowodzenie przedsięwzięcia wyłącznie wydarzeniami zewnętrznymi, takimi jak wojna w Ukrainie.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu