Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 15 październik 2022

Parafia św. Jadwigi w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Wojska Polskiego, przy samym Moście Uniwersyteckim, ratusz prowadzi obecnie postępowanie w sprawie wyłonienia wykonawcy, który w niedziele, gdy odbywa się najwięcej Mszy Świętych, przeprowadzi badania akustyczne, przy zabudowie mieszkalnej. Wynik tego badania wykorzystany będzie w postępowaniu administracyjnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Muzy nad Brdą i Dnieprem” - to tytuł almanachu przedstawiającego wiersze 26 twórców poetyckich z Polski i z Ukrainy, wydane w dwóch językach. Pod koniec września miała miejsce pierwsza premiera almanachu zorganizowana w Czerkasach, kilka dni temu odbyła się też bydgoska premiera, którą zainteresowanie lokalne było mniejsze niż tą na Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Cenę prądu dostarczanego do naszych domów kształtuje wiele czynników, ale wpływają na nią również nasze codzienne zachowania. Sami możemy więc przyczynić się nie tylko do obniżenia wysokości rachunków za energię, ale i wpłynąć na niższe ceny jej sprzedaży – mówi Maciej Maciejowski, ekspert Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Jak wskazuje, dzięki zmianie drobnych, codziennych nawyków w odniesieniu do kilku najpopularniejszych sprzętów domowych polskie gospodarstwa są w stanie zaoszczędzić na rachunkach kilkaset złotych rocznie. PKEE udostępnił na swojej stronie specjalny kalkulator, który pozwala wyliczyć i zaplanować takie oszczędności.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 15 październik 2022 12:59

Przez trzy doby protestowała przed biurem PiS-u

Dorota Halaburda to niewidząca sympatyczka KOD-u, od środy do soboty w ramach swojego buntu koczowała na placu przed bydgoskim biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Gdańskiej, także w nocy, zabrała bowiem ze sobą śpiwór – Stoję dla wnuków - głosiło hasło na jej potykaczu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lipcu z funkcji prezesa bydgoskiego lotniska odwołany został Tomasz Moraczewski, który tę funkcję pełnił przez kilka lat, Rada Nadzorcza do pełnienia obowiązków prezesa desygnowała jej członka Edwarda Hartwicha, byłego wicemarszałka województwa. Do dzisiaj nie ogłoszono jednak konkursu na nowego prezesa, na ten fakt zwraca uwagę wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa, który skierował do marszałka interpelację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu