Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 październik 2022

Linia kolejowa nr 201 jest dzisiaj języczkiem uwagi, bowiem jej mała przepustowość ogranicza możliwości operacyjne portu w Gdyni, ta linia jest też kluczowa dla rozwoju terminalu Bydgoszcz Emilianowo. Polski rząd planuje jej rozbudowę do dwóch torów (na odcinku Gdańsk Osowa – Port Gdynia nawet do trzech), pełną elektryfikacją i zwiększenie prędkości eksploatacyjnych. Te inwestycje jednak się opóźniają, co jest powodem do niepokojów, o czym świadczy chociażby stanowisko Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego sprzed kilku miesięcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kreatyna to najpopularniejszy suplement pobudzająca anabolizm mięśniowy. Białko to podstawowy budulec - jak dawkować i co wybierać by osiągnąć sukces?

Opublikowano w Polecane

Na cmentarzach przy ulicach: Zaświat, Artyleryjska, Wyszyńskiego i Ludwikowo specjalizowali się w kradzieżach krzyży oraz liter nagrobnych wykonanych z mosiądzu, głównie z myślą sprzedaży jako złomu. Są to czyny wyjątkowo naganne społecznie. 42-latek i 37-latka zostali zatrzymani przez policję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli Prezydent RP Andrzej Duda podpiszę ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii, to przez okres rządu samorządy i instytucję im podległe mają zmniejszyć zużycie prądu o 10%. Te samorządy i jednostki, które z tego się nie wywiążą zapłacą 20 tys. zł kary. Zdaniem prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy jest to niemożliwe do wykonania.

Opublikowano w Inowrocław

Napięcie międzynarodowe i groźby użycia broni jądrowej są największe od czasów zimnej wojny, o ile śmiertelność rażenia tego typu broni może przerażać, to zdaniem prof. Romana Junika państwa sąsiadujące z konfliktem nie muszą się obawiać promieniowania po jej użyciu. Zupełnie inna jest sytuacja, gdy dojdzie do zniszczenia elektrowni jądrowej, stąd też rząd polski rozdysponował do samorządów tabletki z jodkiem potasu – na wszelki wypadek. Tutaj jednak głównym czynnikiem ryzyka jest znajdująca się na linii frontu elektrownia w Zaporożu.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku dni w przekazie rządu pojawia się apel, aby samorządy włączyły się w dystrybucję węgla wśród mieszkańców, w przypadku Inowrocławia radni opozycji nawet wzywają prezydenta do włączenia się w to zadanie, jak wyjaśnia jednak zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, w obecnych uwarunkowaniach prawnych samorządy nie mogą w zgodzie z przepisami dystrybuować węgla. W Bydgoszczy na składach węgla ma być go na dzisiaj sporo, ale problemem jest jego wysoka cena.

Opublikowano w Bydgoszcz

Temat Krajowego Planu Odbudowy już w Polsce ucichł, wielu polityków pogodziło się najprawdopodobniej z tym, że te pieniądze mogą do Polski na trafić. Obok KPO mamy jednak też fundusze strukturalne z nowej perspektywy, kilka tygodni temu Komisja Europejska zatwierdziła z Polską umowę partnerstwa, teraz trwa negocjowanie konkretnych programów operacyjnych – w czwartek 6 października Bruksela zatwierdziła wart przeszło 100 mld zł FEnIKS, ale też pojawiło się pewne warunkowanie wypłaty środków, co może sugerować, że jeżeli spór pomiędzy Warszawą i Brukselą będzie eskalował to również te środki są zagrożone, tak samo jak programy dla konkretnych województw.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego wraz z aktem erekcyjnym pod budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. To w Bydgoszczy od wielu lat oczekiwana inwestycja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to obiekt zostanie oddany do użytku w 2024 roku. Główny ciężar finansowania inwestycji wziął na siebie rząd.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu