Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 październik 2022

W 1945 roku świat świętował zakończenie koszmaru II wojny światowej, Polacy jednak nie mieli czego świętować, wielu walczących na jej frontach Polaków do Polski nie wróciło, układając sobie życie na obczyźnie. Wśród Polaków, którzy zamieszkali w Wielkiej Brytanii był zdobywca Monte Cassino, generał Władysław Anders, ale też wielu jego żołnierzy z II Korpusu Polskiego – im też jest poświęcona wystawa ,,My wszyscy od Andersa” (,,All of us Anders People”), którą w środę otwarto przed Muzeum Uchodźstwa i Dyplomacji Polskiej, czyli chyba najbardziej właściwym do tego miejscu w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Ministrów przyjęła we wtorek, iż ceny maksymalne dla samorządów za prąd w 2023 roku wyniosą 785 zł netto za MWh, to kilkadziesiąt procent więcej niż Bydgoszcz płaci w tym roku, ale też kilka razy mniej niż w przetargu oferowała Enea. Zastępca prezydenta Michał Sztybel wskazuje, że jest w tym jednak jeden warunek, który może przynieść skutki niepopularne społecznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnie miesiące w spółce Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo poświęcone były przygotowywaniem analiz popytu dla poszczególnych wariantów, a także przygotowaniom inwestycji od strony decyzji środowiskowych. Decyzja środowiskowa powinna być przyjęta już w tym roku, teraz mamy też moment, w którym udziałowcy powinni określić się w jakim wariancie ma powstać terminal.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek Rada Ministrów przyjęła ustawę (teraz musi zająć się nią parlament), która ustanawia maksymalną cenę prądu dla samorządów na poziomie 785 zł netto za MWh w 2023 roku. Część samorządów, w tym Inowrocławska Grupa Zakupowa rozstrzygnęła już swoje przetargi, z cenami powyżej tej ceny maksymalnej. Tutaj nasuwa się pytanie o ich sytuację.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 12 październik 2022 10:18

Docelowo droga S-10 może być nawet trzypasmowa

Droga ekspresowa S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem ma być gotowa w 2026 roku w standardzie 2 pasy na 2 pasy. Jeżeli w przyszłości będzie taka potrzeba z powodu wzrostu natężenia ruchu – np. za 10 albo kilkanaście lat, wówczas będzie można ją rozbudować do trzech pasów w każdym kierunku.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie zaczęły się pojawiać informacje o likwidowanych kolejnych lokalach usługowych w Bydgoszczy, co może prognozować, że zaczyna się trudny okres w gospodarce. Tego póki co nie potwierdzają jednak dane o bezrobociu, praktycznie na koniec września mieliśmy rekord jeżeli chodzi o poziom stopy bezrobocia – najniższe w historii 2%.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu