Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 11 październik 2022

Wyższy niż jakiś czas temu sugerował wicepremier Jacek Sasin, ale i tak kilkukrotnie mniejszy niż oferowały koncerny energetyczne. We wtorek Rada Ministrów przyjął projekt ustawy, który ustanowi po przyjęciu przez parlament maksymalnych cen prądu dla samorządów na poziomie 785 zł za MWh. Ta sama ustawa przewiduje też, że gospodarstwa domowe zużywające do 2000 kWh rocznie (dla niepełnosprawnych i rodzin wielodzietnych ten limit będzie wyższy) zapłaci za MWh maksymalnie 693 zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak co roku, w kalendarzu kulturalnym Inowrocławia, nie mogło zabraknąć obowiązkowego punktu tj. INOWROCŁAWSKICH ZADUSZEK JAZZOWYCH, które już po raz ósmy zagoszczą na scenie Teatru Miejskiego. Tym razem wydarzenie uświetni swoimi niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi Ghostman, który wystąpi w towarzystwie wirtuoza instrumentów klawiszowych - Piotra Matusika.

Opublikowano w Inowrocław

Odbywające się w poniedziałek II Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku rozpoczęło się od dyskusji na temat rewizji sieci TEN-T. Bydgoszcz znajduje się w niej w sieci kompleksowej, lokalne środowiska mają jednak ambicje bycia elementem sieci bazowej, z tego powodu na wiosnę skierowano petycję do Parlamentu Europejskiego. O tym zagadnieniu rozmawiano z udziałem europosła Kosmy Złotowskiego i przedstawiciela Ministerstwa Infrastruktury.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 11 październik 2022 11:22

Ceny diesla przekroczyły 8 zł

7,99 zł tyle kosztował w poniedziałek na kujawsko-pomorskich stacjach PKN Orlen diesel, w niektórych sieciach jak Circle cena przekroczyła barierę 8 zł, mamy obecnie do czynienia zatem z historycznie wysoka cena. Spokojniejsi mogą być właściciele silników benzynowych cena PB95 na razie utrzymuje się poniżej 7 zł.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 11 październik 2022 11:17

Kasztanowiec zwyczajny tegorocznym drzewem roku

Zlokalizowany przy ulicy Inwalidów kasztanowiec zwyczajny został wybrany w plebiscycie organizowanym przez stowarzyszenie MODrzew Bydgoskim Drzewem Roku. Uroczyście wyniki plebiscytu ogłoszono w poniedziałek wieczorem. Celem konkursu jest zwrócenie większej uwagi przez mieszkańców na rosnące w miejsce drzewa, a także zachęcenie do troski dla nich.

Opublikowano w Bydgoszcz

24-letni Mirko Pantkowski ma już na swoim koncie debiut w hokejowej reprezentacji Niemiec, od niedawna jest też zawodnikiem ekstraklasowego Kolner Haier z Kolonii. Ostatnio głośno się zrobiło o nim w niemieckich mediach, bowiem w dwóch meczach ligowych nie wpuścił do bramki żadnego krążka. Być może zatem Pantkowski stanie się wkrótce gwiazdą niemieckiej reprezentacji.

Opublikowano w Sport
wtorek, 11 październik 2022 06:45

Spalarnia Eneris chce być bardziej transparentna

Zamiary rozbudowy spalarni odpadów niebezpiecznych Eneris na terenach byłego Zachemu wywołały spore społeczne kontrowersje. Prezydent Bydgoszczy nie wyraził zgody na jej rozbudowę, ale Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzję prezydenta podważyło, spór rozstrzygnąć ma sąd. Inwestor natomiast ostatnio uruchomił ostatnio przy spalarni instalację, która przedstawia informacje o emisji substancji do atmosfery. W planach są kolejne tablice.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu