Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 listopad 2020

 

Podjęcie działań na rzecz osiągnięcia celu strategicznego jakim byłoby uznanie węzła Bydgoszcz za element sieci bazowej TEN-T – to jeden z głównych postulatów jakie płynęły na przełomie sierpnia i września w ramach konsultacji na Strategią Rozwoju Województwa do 2030 roku, z Bydgoszczy. Ten postulat zyskał akceptację Zarządu Województwa i został ujęty w nowej wersji projektu Strategii, po konsultacjach społecznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w Bydgoszczy zaczynają maleć, po pierwszym dość intensywnym tygodniu, w którym udział w bydgoskich protestach brało po kilka tysięcy osób, zmalała częstotliwość protestów oraz ich liczebność. Dzisiaj pod biurem PiS przy ulicy Gdańskiej zebrało się około 100 osób, po raz pierwszy w sposób wyrazisty interweniowała policja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak przeliczymy nowe zachorowania na 100 tys. mieszkańców, to gdy w skali kraju ta liczba w ostatnich dniach wzrastała, to w naszym województwie utrzymuje się na tym samym poziomie – 68. Jest to dobra wiadomość z tego powodu, że liczby pokazują, że sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Jeżeli nie powstaną nowe ogniska, to może to wieszczyć opanowanie sytuacji epidemicznej w kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek na Okolu doszło do przepychanki z udziałem mężczyzny wsiadającego do autobusu linii 51 lub 58. Mężczyźnie zadano nożem dwie rany kute. Sprawca w sobotę usłyszał od prokuratora zarzuty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Decyzja o zamknięciu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych spotkała się w społeczeństwie z kontrowersyjnym przyjęciem, opozycja natomiast wypominała wicepremierowi Jackowi Sasinowi, że ten na kilka dni przed podjęciem tej decyzji zapierał twierdząc, że nie ma planów zamknięcia cmentarzy na 1 listopada. Po atakach ze strony Konfederacji i Lewicy wicepremier Sasin wpisem - To wyssany z palca, nieprawdziwy cytat. Wprost nazywając go fake newsem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bez względu na to, czy potrzebujemy fachowca do remontu, hydraulika, biura rachunkowego czy ekipy sprzątającej, zwykle decydujemy się zapytać o kogoś polecanego wśród znajomych lub poszukać w Internecie. Jakie są wady i zalety obu sposobów?

Opublikowano w Polecane

Droga krajowa nr 25 łączy Inowrocław z Bydgoszczą, dalej na północ biegnąc w kierunku Chojnic. Podróżowanie nią nie należy jednak do najbardziej komfortowych, przez co nie jest ona także najbezpieczniejsza. O perspektywy rozwoju dróg krajowych nr 25 i 15 (Toruń – Inowrocław – Gniezno) pytała posłanka Magdalena Łośko.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu