Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 04 listopad 2020

W tym roku Wszystkich Świętych świętowaliśmy poza nekropoliami, pierwszy raz od kilku lat nie odbyła się też na bydgoskich cmentarzach kwesta organizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy na ratowanie mających szczególne znaczenie dla naszej tożsamości elementów cmentarzy. Nie oznacza to jednak, że nie ma kwestii, które wymagają przedyskutowania czy też działania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według prognoz Uniwersytetu Warszawskiego w Polsce dopiero pod koniec listopada powinien nastąpić szczyt zachorowań w drugiej fali COVID-19, dopiero po tym momencie przez grudzień i styczeń systematycznie zakażonych będzie ubywać. W części regionów stabilizacja może pojawić się jednak szybciej, w części zaś później. Wydaje się, że jest nadzieja, aby w kujawsko-pomorskim szczyt osiągnąć nawet w pierwszej połowie listopada, czyli w przyszłym tygodniu. Kluczowa będzie jednak nasza dyscyplina.

Opublikowano w Regionalne

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawił progi, które decydować będą o zwiększaniu obostrzeń – kolejnym przystankiem jest twardy lockdown z utrudnieniami w przemieszczaniu się – a także progi kiedy obostrzenia mogą być znoszone, począwszy od powrotu do żółtych stref. Sprawdzamy jak to wygląda.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina obchodzi Dzień Patrona, z powodu epidemii jego postać jest wspominana głównie on-line. O tej postaci krąży wiele anegdot począwszy od tego, że odmawiał występowania w NRD i RFN (republiki niemieckie), bo Niemcy wymordowali dużą część jego rodziny, po znamienne wydarzenie z 1945 na konferencji pokojowej w San Francisco.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zamknięcie galerii handlowych oraz przejście również klas 1-3 na nauczanie zdalne – to część z nowych obostrzeń, które będą obowiązywać od soboty 7 listopada. Zamknięte będą także instytucje kultury.

Opublikowano w Regionalne

Od początku pandemii publikujemy na naszym portalu codzienne raporty o sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim. Przez długi czas jako jedyni prezentowaliśmy codzienną informację o liczbie aktywnych przypadków w naszym województwie, od niedawna takie informacje publikować zaczął wojewoda w mediach społecznościowych. Od dzisiaj wprowadzamy istotną zmianę w naszych raportach.

Opublikowano w Regionalne

Od 2 listopada w wyniku uzgodnień między rządem i samorządami, administracja publiczna przechodzi na tryb zdalny. Urząd Miasta Inowrocławia zamierza nadal jednak obsługiwać mieszkańców, w przypadku chęci osobistej wizyty w ratuszu musimy się jednak umówić, ze względów bezpieczeństwa. Inowrocławski magistrat zachęca do załatwiania spraw drogą zdalną lub korespondencyjną.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnich dniach doszło do pojedynczych incydentów niszczenia elewacji obiektów sakralnych. Dotknęły one Bazylikę św. Wincentego a'Paulo, gdzie codziennie wydawane są setki posiłków dla potrzebujących oraz parafię Zmartwychwstania Pańskiego. Policjanci namierzyli wandala.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 04 listopad 2020 12:19

Bydgoskie lotnisko czeka ponowne uziemienie

Na razie na powtórkę z marca i kwietnia, gdy loty rejsowe były całkowicie wstrzymane z Portu Lotniczego Bydgoszcz się jeszcze nie zanosi, natomiast siatka połączeń na kilka tygodni ma zostać znacząco ograniczona. Jest to efekt decyzji przewoźników PLL LOT i RyanAir. Nie polecimy m.in. do Warszawy i Londynu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu