Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 23 listopad 2020

Półtora tygodnia temu pisaliśmy, że bydgoszczanie niezbyt entuzjastycznie podeszli do rządowej inicjatywy, promowanej przez premiera Mateusza Morawieckiego ,,Pod biało-czerwoną”, w ramach której do samorządów, których mieszkańcy zbiorą wymaganą liczbę podpisów internetowo, rząd sfinansuje budowę masztów flagowych, na wzór Masztu Wolności w Warszawie. W Bydgoszczy zebrano bowiem zaledwie około 100 podpisów, czyli 10% wymaganej ilości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2021 roku nie uciekniemy, a być może pojawi się ona jeszcze w grudniu przy uchwalaniu budżetu województwa, debaty decyzji o dalszym istnieniu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Rządowa pomoc za ograniczenia w ruchu lotniczym wyniesie bowiem zaledwie około 200 tys. zł, co oznacza, że dość dużo do utrzymania Portu będą musieli dołożyć główni udziałowcy – Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz. Tymczasem na portal bez specjalnych autorskich treści ,,katolicka Bydgoszcz” Narodowy Instytut Wolności przyznał 319 tys. zł. Warto go odwiedzić i zadać sobie pytanie, gdzie te pieniądze, bo specjalnie w treściach nowych etatów nie widać.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 listopad 2020 14:30

Wigilia do 5 osób - taki jest pomysł rządu

W konsultacjach jest projekt rozporządzenia ograniczającego liczbę osób m.in. w czasie świąt, który ma zachęcić do tego, aby przy wigilijnym stole była tylko rodzina najbliższa - powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Wyjaśnił, że spotkania świąteczne mają być ograniczone do 5 osób lub do domowników.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 23 listopad 2020 14:28

Osuwisko w Koronowie zostało umocnione

Ulica Tucholska w Koronowie leży kilka metrów nad poziomem rynku – od pewnego czasu grunt na którym znajdowała się droga zaczął się osuwać. Osuwisko stanowiło zagrożenie dla mieszkańców, a także w przyszłości dla koryta Brdy. W ubiegłym tygodniu dobiegł końca I etap umacniania osówiska, który kosztował ponad 4 mln zł.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Średnia liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich 7 dni na 100 tys. mieszkańców (główne kryterium decydujące o wprowadzaniu lub znoszeniu obostrzeń) wyniosła 53, w ciągu tygodnia nieznacznie spadając. W naszym województwie ten współczynnik spadł do 49, czyli w ostatnim tygodniu zeszliśmy poniżej średniej dla kraju, co pokazuje, że kujawsko-pomorskie wychodzi z trudnej sytuacji jaka powstała na przełomie października i listopada.

Opublikowano w Regionalne

Blisko 1/4 środków inwestycyjnych jakie zamierza wydatkować prezydent Inowrocławia w 2021 roku będzie przeznaczona na badania wód geotermalnych pod miastem, jako naturalnego źródła energii cieplnej. Zadanie inwestycyjne miałoby zostać sfinansowane z zewnętrznego dofinansowania.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 23 listopad 2020 11:20

Bydgoszcz liczy na 5,5 mld z Planu Odbudowy Europy

Z Planu Odbudowy Europy według ustaleń lipcowego szczytu Polska powinna otrzymać 23,1 mld bezzwrotnych dotacji i 34,2 mld preferencyjnych pożyczek, co w przeliczeniu jest ponad 200 mld zł. Europa Next Generation (jedna z nazw tego programu) ma być dodatkową formą wsparcia obok funduszy strukturalnych Unii Europejskiej na lata 2021-2027, której intencja jest odbudowa gospodarki UE po pandemii COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Okres pandemii to czas szczególnie wymagający dla funkcjonariuszy policji, którzy oprócz swoich standardowych obowiązków, stali się ważną częścią systemu sprawdzania, czy osoby objęte kwarantanną jej przestrzegają. Do tego dochodzi zabezpieczenie protestów i innych zgromadzeń, które po wprowadzeniu zakazu zgromadzeń powyżej 5 osób nie powinny się odbywać, ale się odbywają. Sama pandemia i idące z nią kwarantanny to również osłabienie dla sił policyjnych. W Bydgoszczy policjanci dostali jednak jeszcze zadanie specjalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu