Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 02 listopad 2020

W poniedziałek rozpoczął się w Bydgoszczy kolejny tydzień protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego aborcji eugenicznej. W godzinach popołudniowego szczytu protestujący przeszli sprzed biura PiS przy ulicy Gdańskiej, ulicą Focha w kierunku Ronda Grunwaldzkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 listopad 2020 17:10

Inowrocław anuluje opłaty dla sprzedających znicze

Od soboty do poniedziałku obowiązuje zakaz wstępu na cmentarze, który w piątek po południu ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Decyzja ta była dość zaskakująca dla sprzedawców chryzantem i zniczy, którzy nagle się dowiedzieli, że ich biznesy mogą zostać zachwiane.

Opublikowano w Inowrocław

Od połowy października cała Polska objęta została obostrzeniami w ramach czerwonej strefy zagrożenia epidemicznego. Notowany wciąż wzrost dziennych zakażeń sprawia, że musimy się z taką sytuacją liczyć na dużo dłużej – można już ostrożnie mówić o tym, że nie powinniśmy liczyć na zniesienie czerwonych stref w skali naszego województwa w tym roku.

Opublikowano w Regionalne

Ratusz podejrzewa, że firma Komunalnik może ewidencjonować odpady z innych gmin jako wyprodukowane przez bydgoszczan, przez co mogło dochodzić do zawyżania zapłaty jaką ponosi Bydgoszcz. Zastępca prezydenta Michał Sztybel o tym podejrzeniu zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nagła decyzja o zamknięciu cmentarzy od soboty do poniedziałku zdenerwowała wielu Polaków, ale przede wszystkim tych, co z handlu w okresie Wszystkich Świętych żyją. W całej Polsce w weekend przed siedzibami Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele opozycji składali je, w ramach solidarności ze sprzedawcami zniczy i kwiatów. W niedzielę krótki happening odbył się w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 listopad 2020 12:05

Kolejni Niezłomni z symbolicznymi krzyżami

Na bydgoskich cmentarzach spoczywają żołnierze podziemia antykomunistycznego, którzy mogą mówić o tym szczęściu, że ich szczątki zostały zidentyfikowane, bowiem do dzisiaj nie wiemy gdzie spoczywa wielu, w tym chociażby płk. Witold Pilecki. W ostatni piątek u Jezuitów z inicjatywy Ruchu Narodowego odprawiona została Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu