Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 grudzień 2017

Jak wynika z danych udostępnionych przez pracowników Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, stężenie fenolu w studniach na terenie Zachemu, w litrze wody, jest około 45 razy większe od bezpiecznej dawki według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Do tej pory mieszkańcy Łęgnowa zebrali ponad 500 podpisów pod petycję do premiera rządu w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zanim Bydgoszcz uzyskała prawa miejskie król Kazimierz III Wielki nakazał budowę zamku, który znajdował się w okolicach dzisiejszego hotelu Holiday Inn. Zamek został poważnie zniszczony w XVII wieku w trakcie wojen ze Szwedami. Dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości wychodzi z odważną inicjatywą, aby zamek odbudować w przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

YouTube ogłosiło polską listę Rewind 2017, czyli najpopularniejszych hitów w kończącym się roku. Z niej dowiadujemy się co najchętniej oglądali Polacy. Triumfuje hit Rock Polo, ale w pierwszej piątce znajdziemy również dwa odcinki politycznego kabaretu, którego tytuł zapewne większość internatów się domyśli.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 12 grudzień 2017 18:43

W 157 rocznicę urodzin Jana Kasprowicza

12 grudnia na świat grudnia 1860 roku w Symborzu na świat przyszedł Jan Kasprowicz. Polski poeta, dramaturg – jeden z wybitniejszych polskich literatów.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 12 grudzień 2017 17:53

Senator Rulewski parodiował w masce szamana

Dzisiaj Senat debatuje na ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa. Swoją obecność dał poznać wszystkich obserwującym tą dyskusję senator z okręgu inowrocławskiego Jan Rulewski, który kilkukrotnie był upominany za zakłócanie obrad. Z mównicy w Senacie występował m.in. w masce przypominającą szamańską.

Opublikowano w Inowrocław

Szukanie czytelników w pluciu na Bydgoszcz to w toruńskich mediach zjawisko, które ma się dobrze. W tych publikacjach nie znajdziemy jakieś merytorycznej krytyki, ale najbardziej zwyczajne żerowanie na najniższych instynktach. Dziwić się tylko, że takie typu treści potrafią się w Toruniu utrzymać.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę informowaliśmy, iż poseł do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego Kosma Złotowski, skierował do Komisji Europejskiej zapytanie, w którym oczekuje interwencji w sprawie nierównej polityki cenowej niemieckiej sieci handlowej ,,Lidl”. Polacy mają płacić za te same produkty więcej niż Niemcy.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 12 grudzień 2017 11:25

Muszla koncertowa staje się historią

W 1956 roku w parku Witosa powstała muszla koncertowa – po 61 latach jej funkcjonowania rozpoczęło się wyburzanie obiektu. Od wielu lat muszla nie pełniła już roli rozrywkowej, ale jej wyburzanie wywołuje wśród wielu osób negatywne emocje. Muszla budzi bowiem wśród bydgoszczan pewien sentyment.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 12 grudzień 2017 11:03

Obwodnica Inowrocławia wyróżniona

Kujawsko-Pomorska Izba Budownictwa nagrodziło zakończoną w tym roku budowę obwodnicy Inowrocławia ,,Medalem Pomorza i Kujaw 2017”, w kategorii ,,Budownictwo użyteczności publicznej/budownictwo inżynieryjne”. Nagrodzony został zakończony już odcinek obwodnicy liczący 19 km.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 12 grudzień 2017 07:02

Bydgoszcz kupi więcej Swingów

PESA wyprodukuje dla Bydgoszczy 21, a nie jak zakładał wstępny przetarg 18 tramwajów PESA Swing. Umowa zakładała klauzule umożliwiającą rozszerzenie zamówienia bez przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu