Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 07 czerwiec 2016

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej oraz Węgierskiego Zgromadzenia Narodowego, rok 2016 obchodzimy jako Rok Solidarności, w 60-tą rocznicę wydarzeń z 1956 roku. Rok ten kojarzy się z buntem robotników Poznaniu i krwawo stłumionym powstaniem w Budapeszcie. Tego też roku miały również wydarzenia Bydgoskiego Listopada, podczas których na Wzgórzu Dąbrowskiego kilka tysięcy osób doprowadziło do spalenia zagłuszarki Radia Wolna Europa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed godziną 20:00 odbyło się spotkanie nowego większościowego udziałowca Zawiszy Bydgoszcz Artura Czarneckiego z przedstawicielami mniejszościowego udziałowca, Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Tematem rozmowy była kwestia prawa do herbu na białym tle. Jak ustaliliśmy, spotkanie przebiegało w znacznie spokojniejszej atmosferze, niż popołudniowa konferencja prasowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urzędujący od wczoraj prezes, a jednocześnie większościowy udziałowiec Zawiszy Bydgoszczy, Artur Czarnecki poinformował, że w nocy wysłał do PZPN odwołanie wobec braku przyznania licencji na grę w I lidze. Pytany przez dziennikarzy przyznał jednak, że odwołanie nie zawiera raportu biegłego rewidenta, przez co szansę na uzyskanie licencji maleją. Nie uregulowano do tej pory również zobowiązań transferowych z jednym z klubów. Czarnecki przekonywał, że sytuacja finansowa spółki nie jest taka zła, a jego zdaniem główną przeszkodą w drodze do licencji jest brak woli Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”, na bezwarunkowe użyczenie herbu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gazeta Polska Codziennie informuje, że należący do Skarbu Państwa PKN Orlen prowadzi rozmowy w celu odkupu od spółki Ciech SA rurociągów solankowych, które sprywatyzował poprzedni rząd, w sposób wywołujący kontrowersje. Odzyskanie infrastruktury od Ciech SA ma być kluczowym działaniem dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego państwa. Ciech SA jest właścicielem m.in. zakładów Soda Mątwy w Inowrocławiu i Janikosoda w Janikowie.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek 6 czerwca odbywały się w Toruniu kulminacyjne obchody święta województwa kujawsko-pomorskiego. Pierw była uroczysta sesja Sejmiku Województwa na której honorowe obywatelstwo odebrał znakomity pianista z Nakła nad Notecią Rafał Blechacz, uczeń Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Później w toruńskich Jordankach zabrzmiał koncert ,,Cztery pory roku” Vivaldiego z udziałem światowej sławy skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki i Cappeli Bydgostensis.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 07 czerwiec 2016 10:21

W co gra nowy właściciel Zawiszy?

Dzisiaj do godziny 12-tej Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza powinno zrzec się wszystkich praw do herbu przedstawiającego literę ,,Z” na białym tle. Spełnienie tego żądania wydaje się wręcz niemożliwe nawet chociażby z proceduralnego punktu widzenia, gdyż SP ,,Zawisza” musiałoby zebrać walne, a na to są określone w statucie kilkudniowe terminy. O co zatem tutaj chodzi?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu