Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 03 czerwiec 2016

Rodzice, którzy złożą wniosek w ramach programu ,,Rodzina 500+” do 1 lipca otrzymają świadczenie z wyrównaniem do dnia 1 kwietnia, czyli również pieniądze za: kwiecień, maj i czerwiec. Jeżeli termin 1 lipca zostanie dochowany, to świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym został złożony wniosek.

Opublikowano w Regionalne

Były szumne plany uruchomienia połączenia kolejowego województwa kujawsko-pomorskiego z Berlinem. Gdy już wręcz ogłoszono start nowego pociągu, zaczęły się pojawiać problemy i do stolicy Niemiec pociągi jeżdżą dopiero z Krzyża Wielkopolskiego, który nie jest zbyt dużym ośrodkiem W praktyce liczba podróżnych może niezbyt zadowalać, dlatego problemem zajął się poseł Łukasz Schreiber, który postuluje o wydłużenie linii trasy chociażby do Piły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dużą burzę polityczną w Inowrocławiu wywołało płatne ogłoszenie w jednej z gazet, które w bardzo negatywnym świetle przedstawiało radnego opozycji Marcina Wrońskiego. Graficznie przypominało ono artykuł gazetowy, treść nie była jednak podpisana. Niedługo później okazało się, że wykupił jest za pieniądze podatników inowrocławski magistrat.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu