Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 czerwiec 2016

Do podjęcia męskiej i odważnej decyzji nawołuje prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego dr Andrzej Bogucki. Taką decyzją ma być podjęcie konkretnych kroków na rzecz odbudowy Zachodniej Pierzei Starego Rynku w historycznym kształcie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 czerwiec 2016 18:27

97-rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego

28 czerwca 1919 roku podpisano ostateczny traktat pokojowy kończący I wojnę światową. W imieniu Polski podpisy złożyli: Ignacy Jan Paderewski i Roman Dmowski. Skutki traktatu miały ważne znaczenie dla naszego regionu, w tym samej Bydgoszczy.

Opublikowano w Magazyn

Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz nie była zdolna do podjęcia skutecznej uchwały wyrażającej poparcie dla zmiany nazwy lotniska na Bydgoszcz – Toruń. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski przyznaje jednak, że w przypadku zwołania zgromadzenia akcjonariuszy, marszałek województwa jest wstanie przeforsować zmianę nazwy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 czerwiec 2016 09:52

Zakon Franciszkanów powróci na Kujawy

Prymas Polski abp Wojciech Polak poinformował o zaproszeniu Braci Mniejszych Konwentualnych do stałego objęcia posługi w Inowrocławiu. Będzie to ich powrót po 200 latach, gdyż w 1819 roku o przeniesieniu zakonu franciszkańskiego do Gniezna zdecydowały władze pruskie. Prymas podkreśla, iż brał pod uwagę względy historyczne oraz potrzebę ożywienia życia charyzmatycznego w regionie.

Opublikowano w Inowrocław

Wczoraj parlamentarzyści oraz samorządowcy wystosowali ponad podziałami politycznymi apel do marszałka Piotra Całbeckiego, w którym próbują przekonać go do odstąpienia od mogącego budzić konflikty wewnątrz województwa, pomysłu zmiany nazwy bydgoskiego lotniska. Propozycja większościowego udziałowca zakłada dodanie do nazwy portu również członu ,,Toruń”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu