Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 czerwiec 2016

W ubiegłym tygodniu wspominaliśmy do dość krytycznym wobec Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy im. Biziela raportu NIK. Czytając wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli natrafiamy na kolejne mogące budzić niepokój mieszkańców Bydgoszczy stwierdzenia – przy wyborze wykonawcy usług medycznych wyżej od kwalifikacji personelu oraz posiadanej aparatury stawiano najniższą cenę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie parkowanie na ulicy Długiej dozwolone jest do godziny 11:00 oraz od godziny 17:00, głównie po to, aby móc umożliwić kupcom rozładowanie towaru. W praktyce samochody dostawcze wśród zaparkowanych pojazdów stanowią mniejszość. Wielu kierowców zrobiło sobie z ulicy Długiej darmowy parking, co zdaniem kupców nie sprzyja budowaniu klimatu ulicy handlowej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 27 czerwiec 2016 20:50

W Bydgoszczy myśli się o platformie intermodalnej

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, z inicjatywy przewodniczącego Rafała Piaseckiego, rozmawiano o perspektywach dla powstania węzła intermodalnego w Bydgoszczy. Okazało się, że ta sprawa łączy zarówno radnych oraz urzędników, ponad podziałami politycznymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku czerwca podczas świętowania urodzin województwa miała miejsce uroczystość wyrażenia poparcia przez biskupów diecezjalnych, aby patronem województwa był św. Jan Paweł II. Biskupi odpowiedzieli tym samym na inicjatywę polityczną Sejmiku Województwa z lutego. Jak się jednak okazuje w praktyce – doprowadzono do podziału mieszkańców województwa na tych, którym patronuje polski papież i tych którym już nie jest patronem.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek mija ostatni dzień, w którym można składać wnioski o przyznanie świadczenia na dzieci Rodzina500+, z pełnym wyrównaniem do 1 kwietnia. Oznacza to, że jeżeli rodzina nie wystąpiła do tej pory o to świadczenie, a przysługuje jej do niego prawo, składając wniosek jeszcze w czerwcu, otrzyma świadczenie również za kwiecień i maj.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na 27 lipca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy wyznaczył rozprawę w sprawie wygaszenia mandatu radnej Rady Miejskiej Inowrocławia Lidii Stolarskiej. Przypomnijmy – 15 marca decyzje o wygaszeniu mandatu radnych: Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia podjął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 27 czerwiec 2016 11:30

Analiza: Jak Rafał Bruski niszczy bydgoski sport

Nie ma szczęścia do wybierania właścicieli klubów prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Po fiasku umowy z Radosławem Osuchem, teraz doszedł kłopot z Władysławem Gollobem.  

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 27 czerwiec 2016 08:07

Światło ujrzało kolejne wydanie Dziennika Bydgoszczy

Publikacje ukazujące się co dwa miesiące w bezpłatnym Dzienniku Bydgoszczy wpisują się coraz bardziej w publicystyczne życie miasta. Jak się dowiedzieliśmy od prezesa TMMB Jerzego Derendy, część nadesłanych treści musi poczekać na kolejny numer, gdyż mamy do czynienia z dużym zainteresowaniem publicystów, chcących pisać o Bydgoszczy społecznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu