Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 czerwiec 2016

W środę prezydent Rafał Bruski spotkał się z prezesem Zawiszy Arturem Czarneckim, o czym poinformował media i radnych podczas odbywającej się tego dnia nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Prezydent dawał do zrozumienia, że spotkał się wyłącznie z Czarneckim. W podobnym czasie Urzędzie Miasta przebywała jednak również Anita Osuch.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek Rada Ministrów przyjęła ,,Założenia do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce”, dokument wskazujący kierunki działań państwa polskiego w zakresie rewitalizacji dróg wodnych. Planuje się doprowadzenie do międzynarodowej klasy żeglowności Odry i Wisły do 2030 roku.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 16 czerwiec 2016 16:56

Agenci CBA w Urzędzie Marszałkowskim

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Badać będą oni sposób udzielania dotacji ze środków unijnych w wybranych programach operacyjnych oraz oświadczenia majątkowe marszałków. Identyczne kontrole odbywają się we wszystkich 16-tu Urzędach Marszałkowskich w kraju.

Opublikowano w Regionalne

Ważnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom jest przygotowanie służb do działania w sytuacjach kryzysowych. W czwartek na bocznicy kolejowej mieszczącej się przy ul. Ludwikowo w Bydgoszczy, odbyły się wspólne ćwiczenia: Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po godzinie 12 wylądował w Bydgoszczy pierwszy samolot przewoźnika MistralAir, który przyleciał do nas bezpośrednio z wiecznego miasta – Rzymu. Na płycie lotniska maszynę przywitali rzymscy legioniści, w strojach z epoki starożytnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z powodu okresu urlopowego, na czas wakacji, wprowadzone zostaną zmiany w godzinach pracy Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Poniżej publikujemy komunikat.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 16 czerwiec 2016 08:23

Jutro rozpoczynamy Ster na Bydgoszcz

Od piątku do niedzieli odbywać będzie się IX edycja Steru na Bydgoszcz. Jest to jedna z bardziej znanych bydgoskich imprez cyklicznych, która zdobyła szczególną sławę wśród wodniaków. W tym roku Sterowi na Bydgoszcz towarzyszyć będzie wielki koncert z okazji 670-lecia Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu