Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 14 czerwiec 2016
środa, 15 czerwiec 2016 00:44

Jutro prelekcja na temat rzezi wołyńskiej

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego ,,Grota” zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Srokowskim, który w czwartek przybliży temat rzezi Polaków na Wołyniu. Stanisław Srokowski miał swój wkład przy powstającym filmie Wojciecha Smarzowskiego poświęconego mordowaniu Polaków na Wołyniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Aktywiści Jobbiku zorganizowali w ubiegłym tygodniu na Placu Bohaterów w Budapeszcie happening, którym chcieli wyrazić swoje emocje wobec podpisane 4 czerwca 1920 roku traktatu z Trianon (pałac we francuskim Wersalu). Traktat oznaczał w praktyce rozbiór Węgier.

Opublikowano w Magyar Hirek

W sobotę i niedziele na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu odbywały się Dni Inowrocławia. Jak wynika z szacunków ratusza – imprezę odwiedziło około 25 tysięcy osób. Doszło zatem do pobicia rekordu frekwencji z lat poprzednich.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 14 czerwiec 2016 13:53

Ciech SA na temat rozmów z PKN Orlen

W związku z publikacją w Gazecie Polskiej Codziennie, do której nawiązywaliśmy w ubiegłym tygodniu, oświadczenie wydało CIECH Soda Polska S.A. Spółka potwierdza, iż trwają rozmowy na temat sprzedaży fragmentów rurociągów, które zaliczone są do gwarantującej bezpieczeństwo państwa infrastruktury krytycznej.

Opublikowano w Inowrocław

Na początku kwietnia odbyło się I czytanie obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Zdecydowano wówczas, że dalsze prace nad projektem będą toczone w dwóch komisjach sejmowych. Postanowiliśmy ustalić, kiedy można spodziewać wydania opinii przez komisje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z jednej strony mamy zapowiedzi ministra Mariusza Błaszczaka, że związki metropolitalne w formie zaproponowanej przez poprzedni rząd nie powstaną. Ministerstwo Rozwoju z kolei utrzymuje pogląd, iż w planowaniu przestrzennym należy uwzględnić współpracę Torunia z Bydgoszczą w ramach jednego związku metropolitalnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek wyjazdowe posiedzenie odbywała Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, w bydgoskim schronisku dla zwierząt. Wszyscy niemalże byli zgodni co do tego, że funkcjonuje ono w trudnych warunkach i miasto powinno podjąć działania inwestycyjne w celu poprawy warunków przebywania zwierząt oraz prowadzącego nad nimi opiekę personelu. Nerwowo zrobiło się, gdy jeden z radnych chciał przejść do konkretnych deklaracji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu